Gå til innhold
Hundesonen.no

Int. utstilling Sofiero


Recommended Posts

Skrevet

Noen flere som var her? Jeg vet i alle fall om èn sonis ;)

Vi reiste med Aris for et endte forsøk (neida, det var bare andre) på å få et CACIB. Jeg måtte reise alene og syntes det var litt drøyt å reise så langt med en hund, så meldte på Ace for moro skyld, dessuten trenger han all den ringtreningen han kan få :)

Oppmøte klokken elleve er jo uvanlig kost for oss, men deilig det i og med at det er ganske langt å gå fra parkeringen og inn i slottsparken. I junior møtte to stykker, og til min store glede vant Ace denne. med CK :) Hans andre ck så langt i "karrieren". I champion var vi også to stykker, og etter mye om og men vinner desverre Aris sin konkurrent denne, og siden han bare er svensk champion skjønte jeg at det ikke ble noe cacib på oss denne dagen. I beste hannhund velger jeg å gå med Aris selv, i håp om en andre plass i alle fall. Når dommeren er ferdig står han som nummer tre - slått av Ace! Wuhuu! Ace tar derfor et svenskt cert han :D Fine gossen min! Siden han gikk i junior tilfaller det sure R.cacib'et Aris, men hva gjør nå det nå? :D Ace løp faktisk en runde først etter dommeren hadde flyttet på oss, men hadde nok lite å stille opp med når det gjaldt kropp mot championen :)

Må også sies at her fikk man både cert og r.cacib slufsa gratis, Ace fikk en leke alà Nina Ottoson for sitt cert og Aris en stor leke - elsker Sverige :D

(Oppdretteren mener Ace liker Sverige så godt at han vil flytte tilbake ;) )

484578_257016791085226_5794117_n.jpg

Cert-gossen foreviget for to uker siden :)

253065_262707517182820_282779718_n.jpg

Og cert-gossen med slufsa si :)

Skrevet

Gratulerer så masse! :) Kan ikke klage på det selv om det ikke var det du var der for da, men neste gang da går det! ;)

Gratulerer så mye!

Gratulerer

Gratulerer! :)

Takk :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...