Gå til innhold
Hundesonen.no

Omregistrering og utstilling.


Recommended Posts

Skrevet

Litt frustrert her, så hvis dette kommer ut litt rotete så si i fra!

I helgen er jeg hos min mor som da eier to Tibber. Hun er veldig interresert i å få dem begge stilt ut, men vil ikke selv. Det gjør ingen ting for min del så lenge hun betaler og stiller som sjåfør. Problemet er at nå er eldstemann junior og i går skulle jeg melde på til både valpeshow og junior. Men neida. "Denne hunden er ikke norsk, du må omregistrere og sende de og de papirene". Jeg finner da den aktuelle siden som beskriver litt bedre og der står det at det tar 4 uker å omregistrere dyret! Gjett om jeg ble forbanna da jeg har gått og mast siden mai om at de må sende inn papirer. Det er ikke min hund og noe papirer må de da klare å ordne selv!? Jeg bor jo hos far og er på besøk en gang i mnd/ annahver mnd.

De aktuelle papirene er allerede i postkassen, men utsatt påmeldingsfrist er om 3 uker (pluss minus). Er det noen som vet om NKK er liiitt raskere om man ringer og spør?

Dumme foreldre som trodde det gikk fint fordi " han var jo med på valpeshow, da trengte han ikke så vi trodde det var ok vi!" bajs.

Noen som kan belyse saken litt og kanskje har vært i samme situasjon før?

Hilsen en litt frustrert Hanne.

Skrevet

Du kan jo alltids ringe NKK og forklare saken og så kontakte de som er ansvarlig for utstillingen dere skal melde på og høre om det er mulighet for å få litt lengre tid, altså be de melde på hunden og informere om at papirene ligger hos NKK til behandling. Vre hyggelig og en smule "blond", det kommer man fort noen vei med.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
    • Det er så dumt fordi man aldri vet hvor mye torden og Lyn som kommer akkurat her jeg bor. Vanskelig å vite hvor heftig det er meldt. Går det an å se det ett sted? Jeg kan dessverre ikke ta dem med meg i bilen da de hører det enda bedre i bil. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...