Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei dere! :)

Nå har det seg slik at jeg og samboer glemte tv-foten vår hjemme i Finnmark når vi flyttet (argh!). Den er sånn ca. 2 kg, og kunne jo ha blitt sendt med posten, men vi er redd den kan knuses da, fordi nedre delen er laget av glass.

Men nå har min kjære mor sagt seg villig til å ta den med når hun flyr til Oslo. Hun lander i dag, og blir til i morgen. Om her er en snill medsonis som kunne ha forbarmet seg over oss, og tatt foten med når de kjører Oslo - Bergen, så vær så snill å ta kontakt! :)

Den trenger altså ikke å komme så fort fram, bare den kunne blitt henta i dag/lørdag. Hvis ikke må jeg og sambo enten ta sjansen og sende den med posten, (budbilene/expresstilbud var enten kjempedyre eller så hadde de ikke mulighet), eller leve med liten boks-tv til jul! :P

Vi kan klart komme med en liten godgjørelse - vil ikke at eventuelle hjelpere skal måtte betale noe ekstra i feks drivstoff for å hjelpe oss. :) Og når du er i Bergen så møtes vi der det passer for deg.

Det hadde vært så fint!

Fant heller ingen grupper for slikt på Facebook, så om noen vet om en slik gruppe, si gjerne ifra :flowers:

Skrevet

Jeg får ikke kjørt den opp, men jeg kan alltids hente den og oppbevare den for dere til dere evt får tak i noen som kan hente den. Ikke det at jeg er så sikker på om det hjelper dere uendelig mye, men.. :lol:

Skrevet

Jeg får ikke kjørt den opp, men jeg kan alltids hente den og oppbevare den for dere til dere evt får tak i noen som kan hente den. Ikke det at jeg er så sikker på om det hjelper dere uendelig mye, men.. :lol:

Takk uansett, det hadde nok hjulpet hvis vi ikke hadde sendt den - min kjære mor sendte den bare med posten hun.. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...