Gå til innhold
Hundesonen.no

Hurtta lifeguard stormjakke


Recommended Posts

Jeg tenker å kjøpe et regndekken, og har falt litt for hurtta sitt i lifeguard-serien. Problemet der er bare at størrelsene hopper fra 55 cm til 65 cm i lengde, og Casper er 58-60 cm lang.

http://www.divinedog.se/en-GB/storm-munkjacka-neon-rosa-p-453-c-197.aspx

Kjøpte varmedekken fra hurtta en gang i 65, men flappen gikk over tissen, så da lurer jeg på om det blir samme problem med denne varianten. Men det er jo fra forskjellige kolleksjoner, så jeg vet ikke hvordan størrelsene her er i forhold?

Er de store i størrelsene? For da kunne jo 55 cm kanskje gått? Det er jo mange hunder som faller imellom her, og 60 cm i lengden er tross alt ikke så uvanlig, så hvilken størrelse kjøper man da?

Eventuelt om noen har tips til andre regndekken så blir jeg glad for det og. Det skal helst ikke være særlig fôret, det har jeg vinterdekken til (som også er vanntett). Enkelt å ta på, og rimelig i prisen. Hurtta sitt er kanskje litt i dyreste laget, det kommer tross alt ikke til å bli voldsomt mye brukt, men betaler gjerne litt ekstra for å kle ham i knæsj rosa :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har dette i 75 til min collie, prøvde i en butikk før jeg bestilte, og da ble 65 for lite. Tror jeg har målt han til 65 ca, hvis jeg ikke husker helt feil :-P Flappen over tissen? Tenker du da på belte som går rundt magen på dette dekkenet? Tror du skal være ganske god for å få til å dekke til "understellet" med dette dekkenet her ;) Er sikkert noen som kan svare deg litt på bedre på det du spør om, har ikke noe å måle bikkja med... :-P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har dette i 75 til min collie, prøvde i en butikk før jeg bestilte, og da ble 65 for lite. Tror jeg har målt han til 65 ca, hvis jeg ikke husker helt feil :-P Flappen over tissen? Tenker du da på belte som går rundt magen på dette dekkenet? Tror du skal være ganske god for å få til å dekke til "understellet" med dette dekkenet her ;) Er sikkert noen som kan svare deg litt på bedre på det du spør om, har ikke noe å måle bikkja med... :-P

Ja tenker på beltet under magen :P Men ok, beltet er langt fremme i forhold til de andre dekkenene? For jeg har hatt problemer med dette på 3 andre dekken og, (to hurtta og et dogman :P )...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk! Ser ut som det går rimelig langt bak :/ da tør jeg nesten ikke kjøpe det uprøvd heller. Har ikke sett det i noen butikker her nemlig.

Men et annet spørsmål, hvor vanntett er det? Jeg leste en "anmeldelse" av det, der vedkommende skrev at hunden hennes hadde blitt våt igjennom. Men det hadde vært i skikkelig ruskevær. Likevel, det bør jo holde et par timer i regnet. Og sånn ellers, er du fornøyd?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg elsker det dekkenet, for det sitter så fint på Isak, veldig fin passform for mine hunder ihvertfall. Og så er det så peeent og har gode reflekser :D Jeg synes det virker veldig vanntett, har mest brukt det som refleksdekken. Men det er jo fra lifeguardserien, så det burde så absolutt være veldig tett.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis du gidder å måle ryggen hans hadde jo det vært supert :D Men ikke om det blir styrete for det da :-)

Djervekvinnen, det hadde jo vært en mulighet ja! Men vil helst at det skal passe uten at jeg trenger modifisere, jeg vet med meg selv at det tar laaang tid før slikt blir gjort, og vips blir bare dekkenet liggende.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg målte fra midt i mellom skulderbladene og til halerot, han er 53 cm lang :) Dekkenet er perfekt lengde til han, det ender rett ved halerota (formen på bakdelen er sånn at dekkenet svinger inn ved halerota, om det hadde vært rett hele veien hadde dekkenet kanskje vært 1-2 cm lenger enn ryggen) :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå måtte jeg sjekke på nytt og prøve dekkenet på han, og jeg tror han rett og slett har vokst seg inn i det siden forrige sesong, for nå passer den stroppen bedre :) Litt dårlig vinkel, dekken som krøller seg litt og hund som ikke helt ville stå i ro men :P

DSC_3062.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror nok du måtte hatt 65 uansett, for den stroppen går akkurat rundt på Isak :) (Det er litt teit måte å feste den på, så greit å ha litt å gå på selv om man kan stramme den mer enn man først tror) Du har dalmatiner? De er jo gjerne litt kraftigere enn en setter :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så søt :wub:

Ser ut som det passer perfekt til ham da, og nå så det ikke ut som stroppen gikk så langt bak heller. Så da kan det jo tenkes at 65 går på Casper. Ble vanskelig dette :P

Skal sjekke hva divinedog sier om tilbakesending av varer.

Peggy; si det du.... Casper er ikke kvadratisk, men er heller ikke så langt i fra. Eller, litt i fra da, men i forhold til mange dalmatinere har han iallefall ganske "kort" rygg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hihi, veldig glad der han sto tålmodig mens jeg måtte ta hundre bilder med mobilkameraet som ikke ville fokusere, hehe :P Vi hadde akkurat vært ute på dotur i hagen, så han forsto ikke helt hvorfor han skulle ha på seg dekken nå, men stilte villig opp. Kunne jo hende det skulle skje noe kult! ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kan forresten hende jeg tar feil av det dekkenet og et annet jeg har, for han har nesten ikke brukt dekken :P Tror det er det andre som kommer akkurat ikke i veien for tissen, men det er også en str for stort til han. Så jeg tror ikke du får noe problemer med tissefant og det beltet hvis dekkenet passer greit i lengden :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Henger meg på pinewood! Jeg har hatt herre/unisex vest og den passet meg godt i bredde. Ble dessverre litt for lang eneste så var uheldig å ødela glidelåsen og sømmen på en lomme i ett fall. Foreløpig eneste minuset med den er at den blir litt tung om man er ute i heftig regn.  Fikk sommerversjonen til pinewood i erstatning fra widforss og den bruker jeg hele tiden. Store gode lommer som rommer masse! ikke opplevd å miste noe utav, og i konkurranse setting så skal det ganske mye til for at leker ligger synlig for dommer også. Så sånn teknisk disk som det skal det godt gjøres at skjer også.    Har også en IQ Dogsport multifunctional jakke jeg bruker på vinteren og jeg elsker den!! Liker spesielt godt at det er linere til lommene så man kan vaske dem ofte om man bruker litt grisete godbiter. Ikke fult så dyp lomme bak som pinewood, men ok nok. 😊    Har også en eldre CRW vest fra hooks og den er jeg ikke så fan av. For små lommer og for lett å miste ting utav. Fordelen er stofftypen som ikke tar til seg så mye vann i regnvær. 
    • Kan være. Føler allikevel for å høre musikken sammen mens vi går. Han blir glad av musikk han liker, og den trafikkstøyen er ganske ubehagelig når en legger merke til den. Den er ujevn, uforutsigbar, og det er ikke behagelige lyder. Veldig til susing pga hastigheten. Kjent for å ha ugunstige effekter på helse. Å fokusere hørselssansen på Bob Marley istedenfor er antakelig sunnere for såkalt mental helse. Alternativt, så kan vi selvsagt busse de tre holdeplassene for å bare ha fuglekvitter og klukkende elv på øret siste delen av veien. Også en mulighet. Det er bare så mye mer lettvint å gå enn å styre på med buss som går 1-2 ganger i timen for de tre holdeplassene. 
    • Trenger han faktisk lyden? Jeg vil tippe han får pulsen godt nok fra et headset på deg.
    • Har tenkt på det, spille synkront i to headphones, og prøvde på hunden et rundt halsen, men det blir for dårlig lyd til ham. For mye av høyfrekvente lyder og ingen bass. Må ha fyldigere lyd for å kunne nyte den.  Ingen fare for å forstyrre omgivelsene, en møter svært sjelden andre mennesker langs den veien der, og de har i 100% av tilfellene så langt vært på sykkel, som farer fort forbi.  Med mindre det finnes headphones lagt spesielt for hunder (tror ikke han vil like det mens vi er i bevegelse i dynamiske omgivelser) er jeg derfor ute etter en så nett og praktisk og rimelig ghettoblaster som mulig, til å bære på kroppen med stropp. Det er 20 min langs et sånt grusomt kjedelig strekke hver vei, til hver eneste trening hele sommerhalvåret. Trenger sprite opp den turen littegrann
    • Hvorfor ikke bare bruke et headset? Det blir fort irriterende for omgivelsene hvis du skal prøve å overdøve trafikken med musikk...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...