Gå til innhold
Hundesonen.no

Treff/trening/grilling.


Recommended Posts

  • Svar 70
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

vi kan jo se om vi finner på noe i helga for det må bare bilen har litt vondt og stensprut og

Jeg vil Kan både denne helgen og neste, tror jeg! På søndag er det jo junior NM i LP og agility ved Brekke, hadde egentlig tenkt meg dit for å se på. Men prioriterer treff med dere, altså Vet ikke o

jeg kan også

Skrevet

Ekeberg har jo vært suksess flere ganger. Buss, og greit å kjøre med bil.

På lørdag skal jeg gå rally i Drammen, men ellers er det bemerkelsesverdig lite som skjer i helgene framover.

Skrevet

Jeg kan Lørdag 8 september tror jeg. :) Hadde vært kjempehyggelig.

Edit: Stemmer for Bogstad av rent egoistiske grunner :afro:

Skrevet

Jeg kan Lørdag 8 september tror jeg. :) Hadde vært kjempehyggelig.

lørdag 8 fungerer for meg,og da kan jo marianne også :) så kræsjer vi ikke med kenneltreff :P

Skrevet

Lørdag 8 september er jo så lenge til :aww: Men ok da, jeg er med :lol:

vi kan jo se om vi finner på noe i helga for det ;) må bare bilen har litt vondt og stensprut og :gaah:

  • Like 1
Skrevet

lørdag 8 fungerer for meg,og da kan jo marianne også :) så kræsjer vi ikke med kenneltreff :P

Nei jeg skrev at jeg kunne søndag. Og det er fordi jeg er på valpeshow med den lille brune den 8. ;)

Skrevet

Lørdag 8 september er jo så lenge til :aww: Men ok da, jeg er med :lol:

Det er jo bare en uke til. Nå i helga kan du jo dra til Drammen og se på hundeshow? :)

Skrevet

Nei nei. Gidder ikke å dra for å se på andre stille ut, det er jo lite vits :D

Er ikke bare utstilling da. Vi skal gå rally lagkonkurranse for første gang! :) (og siden en av tre ekvipasjer har planlagt å diske og bare går for treningens skyld er det ekstra spennende!).

Skrevet

Er ikke bare utstilling da. Vi skal gå rally lagkonkurranse for første gang! :) (og siden en av tre ekvipasjer har planlagt å diske og bare går for treningens skyld er det ekstra spennende!).

:lol: :lol: Nja njo... Kanskje? Hmm. Jeg synes bare som regel ikke sånne settinger er morsomme med mindre jeg har en grunn til å være der :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...