Gå til innhold
Hundesonen.no

Treff/trening/grilling.


Recommended Posts

  • Svar 70
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

vi kan jo se om vi finner på noe i helga for det må bare bilen har litt vondt og stensprut og

Jeg vil Kan både denne helgen og neste, tror jeg! På søndag er det jo junior NM i LP og agility ved Brekke, hadde egentlig tenkt meg dit for å se på. Men prioriterer treff med dere, altså Vet ikke o

jeg kan også

Skrevet

Ekeberg har jo vært suksess flere ganger. Buss, og greit å kjøre med bil.

På lørdag skal jeg gå rally i Drammen, men ellers er det bemerkelsesverdig lite som skjer i helgene framover.

Skrevet

Jeg kan Lørdag 8 september tror jeg. :) Hadde vært kjempehyggelig.

Edit: Stemmer for Bogstad av rent egoistiske grunner :afro:

Skrevet

Jeg kan Lørdag 8 september tror jeg. :) Hadde vært kjempehyggelig.

lørdag 8 fungerer for meg,og da kan jo marianne også :) så kræsjer vi ikke med kenneltreff :P

Skrevet

Lørdag 8 september er jo så lenge til :aww: Men ok da, jeg er med :lol:

vi kan jo se om vi finner på noe i helga for det ;) må bare bilen har litt vondt og stensprut og :gaah:

  • Like 1
Skrevet

lørdag 8 fungerer for meg,og da kan jo marianne også :) så kræsjer vi ikke med kenneltreff :P

Nei jeg skrev at jeg kunne søndag. Og det er fordi jeg er på valpeshow med den lille brune den 8. ;)

Skrevet

Lørdag 8 september er jo så lenge til :aww: Men ok da, jeg er med :lol:

Det er jo bare en uke til. Nå i helga kan du jo dra til Drammen og se på hundeshow? :)

Skrevet

Nei nei. Gidder ikke å dra for å se på andre stille ut, det er jo lite vits :D

Er ikke bare utstilling da. Vi skal gå rally lagkonkurranse for første gang! :) (og siden en av tre ekvipasjer har planlagt å diske og bare går for treningens skyld er det ekstra spennende!).

Skrevet

Er ikke bare utstilling da. Vi skal gå rally lagkonkurranse for første gang! :) (og siden en av tre ekvipasjer har planlagt å diske og bare går for treningens skyld er det ekstra spennende!).

:lol: :lol: Nja njo... Kanskje? Hmm. Jeg synes bare som regel ikke sånne settinger er morsomme med mindre jeg har en grunn til å være der :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...