Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har vært borti dette? Evt hva heter det på norsk? Jeg kan ikke si at jeg har vært borti dette før jeg kom over dette på nettet..

Dette sto det:

Slipped Hocks (over extension of hock joint due to weak ligament):

When evaluating the hocks, gently push against the back of the hock joint (do not push past the point of resistance and the dog must be standing on the leg firmly). If the hock collapses forward, the puppy has a slipped hock. A slipped hock is when the joint itself bends the wrong direction; it hyper-extends or collapses forward. The weakness is in the tissue, not the bone. Slipped hocks can cause serious problems for a dog and should never be overlooked or dismissed.

https://www.facebook.com/video/video.php?v=4430470087054

553468_391820177537950_930913123_n.jpg

resizedHades02.jpg

Skrevet

Jeg har sett dette på en new foundlender en gang - den stod og skalv i bakbeina som bendte seg feil vei. Det var helt ekstremt ekkelt å se på (og jeg skjønner ikke at hunden overhodet kunne leve med det der).

Skrevet

Det så helt forferdelig ut!

Jeg kan ikke si jeg har sett noen med det, jeg har sett en chow chow en gang som kan ha hatt det når jeg nå ser bilder av det nå..

Skrevet

Noen raser har svært moderate eller rette vinkler bak, som feks chowchow og noen shibaer. Vi kaller det å "kode over" når leddet faktisk snapper over feil vei.

Edit: Men jeg er ikke kjent med at noen shibaer faktisk lider av dette, bare så det er sagt. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...