Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp! Canon multiprinter, MF8040Cn


Snøfrost
 Share

Recommended Posts

jeg får IKKE installert scanner delen til denne printeren. Gjort flere forsøk. Fulgt Canons veiledning via support (som ikke var spesielt hjelpsom!) men har ikke stresset med det siden jeg ikke egentlig har hatt bruk for printeren før nå!

problemet er at medfølgende CDROM ikke kan benyttes, den funker ikke på Windows7. Driveren jeg har fått link til sier dette i readme fila:

3. System Requirements

===================

The Canon UFRII LT XPS Printer Driver can be used in the following system environments:

  • Software
    • Microsoft Windows Vista post Service Pack 1
    • Microsoft Windows Server 2008

  • Computer
    • Any computer which runs the above operating system software properly

  • Hard Disk Space
    • Minimum 100MB (500MB recommended)

  • Supported Devices
    • MF8350
    • MF8330
    • MF8050
    • MF8030

Note

  • Note that the amount of required hard disk space may differ greatly depending on the number of printer model drivers you are installing.
  • You cannot install this printer driver in a computer that uses an operating system other than those listed above.
  • To use this printer driver, the printer's firmware must be updated to the newest version. For details, contact the support center.

og her er jo hverken Windows7 eller MF8040 listet????

printeren funker altså, men IKKE scanner delen.

Canon ScanGear sier :"A supported scanner is not installed"

så hvordan hulitten får jeg tak i den rette driveren???

finner den ikke på Canons sider heller.

Det står også at for å installere enheten skal jeg velge "har disk", men finner jo ikke igjen noen driver med navnet det sies at denne driveren skal ha.

Arrgh!

Hater PC'r når de ikke vil samarbeide.

Så nå håper jeg noen kloke soniser har noen kloke ideer.

Jeg har ALDRI hatt halvparten av så mye trøbbel med å få noe som helst installert. Ikke engang programmer som ikke skal fungere på Windows7 har bydd på denne mengden problemer å til å funke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg aner ikke hva du kan gjøre, men kan fortelle hva slags problem jeg hadde. Tok med meg en Canon scanner fra jobb som skulle lastes, men ikke F om jeg fikk maskinen til å "finne" den. Der var årsaken at jeg hadde 64 bits operatisystem, mens det måtte være 32 bits.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg aner ikke hva du kan gjøre, men kan fortelle hva slags problem jeg hadde. Tok med meg en Canon scanner fra jobb som skulle lastes, men ikke F om jeg fikk maskinen til å "finne" den. Der var årsaken at jeg hadde 64 bits operatisystem, mens det måtte være 32 bits.

Vet at min skal fungere på 64-bits (som jeg har). Bare ikke driveren som fulgte med, dermed har det blitt bare kluss for å finne en som funker virker det som. Sukk...

skal prøve driveren på linken til Snusken igjen i morgen. Så får vi se hva som skjer da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...