Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg og samboeren skal hente en Cairn Terrier-valp på søndag og vi har enda ikke klart å finne et navn til ham. Det tok oss en uke etter at vi hadde fått dachsen vår før vi bestemte oss for å kalle ham Echo, og det ser ikke ut til å være enklere denne gangen. Siden vi er så håpløse til navngivning og siden dere var så flinke til å finne på navn til den lille skjønne merledachsen spør jeg dere:

Har dere forslag til navn til en Cairn Terrier hannhund? Rasen er skotsk og valpen er rød. Helst tostavelsesnavn som er noenlunde enkle å uttale på norsk. Og bør ikke ligne for mye på Echo, slik at det ikke blir forvirring. Ellers er jeg vidåpen for det meste.

Setter stor pris på alle forslag. Det skorter på egen oppfinnsomhet :sweat:

Guest Yellow
Skrevet

Logre, Moro (Sikkert for likt), andre navn som forbindes med glede eller noe positivt liker jeg. :)

Ellers er jeg glad i naturnavn som Bark (To betydninger), Multe, Eik, Elv, Lyng e.l.

Skrevet

Skulle vært tispe, da kunne det blitt Nessie som Loch Ness monsteret.

Ellers skulle jeg til å komme med forslag til skotske steder.. men det blir liksom ting som Lomond og sånne ting jeg kommer på.

  • Like 1
Skrevet

Fant en oversikt over skotske regenter, og der hadde de noen morsomme navn.

F. eks: Aedh, Giric, Dubh, Culen og Lulach. :D

Eller så er det jo Wallace, som i William Wallace... Ahhh, Bravehart... *sukk*

Eller så kan du jo ta noen stedsnavn og forkorte litt og sånn.

F. eks: Loch (Loch Ness), Shet (Shetland), Clyde (Firth of Clyde) Kirk (Falkirk)

Og der stoppet min fantasi på skotske navn...

Hvis du har en spesiell bokstav det skal begynne på, så har Canis en ganske grei navneside. Her er linken:

http://www.canis.no/hundenavn/navn.php

Guest Yellow
Skrevet

Quick (Kan bare uttale på norsk "Kvikk") passer jo også godt sammen med navnet Echo, samt kler nok en terrier. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...