Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen gode forslag? Er litt lite kreativ jeg.. Hehe, vi har prøvd å strø godbiter rundtomkring på plena, og det funker kjempebra. Samme med aktiviseringsbrett. Kjempebra! Men artig å få høre hva dere gjør for å trimme hodet til hunden litt..:) for dere som ikke vet det fra før, så er hunden min bare 9 uker:) så enkelte ting får han bare ikke til:p

Takk for svar:D

Skrevet

finn mange tomme plast bokser osv og sett dem på gulvet og gjem godbiter under, da må hunden finne ut att den må velte boksene. :P Det gjorde jeg med min da han var valp...han syns forøvrig att boksene var mye morsomere å leke med enn godbitene i starten, men gikk seg til etterhvert, :):)

mmm Ta en leke eller noe som er spesiel for valpen, ert valpen litt og få noen til å holde den igenn, så gjemmer du leken (ikke for godt i starten såklart) og slipp hunden! :)

tommeltrikset er også gøy! hold godis i en hånd (gjem den i knyttneven) og hold frem tommelen din på andre hånden, vent til valpen dulter nesa si borti tommelen så roser du og gir godis, legg på "tommel" kommando etterhvert. :) Poenget her er jo att valpen må tenke selv og finne ut att det er nese mot tomme du vill! :P

hihi detta er gøy! :):)

Skrevet

Ååh! Tommel øvelsen hørtes kjempemoro ut! Takk for brae tips!:)

Prøvde den på min hund i stad, veldig moro, så han jobbet og prøvde litt forskjellige ting for å skjønne hva jeg ville :) anbefales!

Skrevet

Ååh! Tommel øvelsen hørtes kjempemoro ut! Takk for brae tips! :)

ja den er gøy, etterhvert kan du også legge på pekefingeren, lillefinger osv. :):)

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg bruker å skru av troppa på en tom vannflaske etc, og legge noen godbiter oppi :) Ellers kan du jo legge litt trening i hodebryet, ved for eksempel å legge ut godbiter på forskjellige plasser på stua, så må hunden søke litt :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...