Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen gode forslag? Er litt lite kreativ jeg.. Hehe, vi har prøvd å strø godbiter rundtomkring på plena, og det funker kjempebra. Samme med aktiviseringsbrett. Kjempebra! Men artig å få høre hva dere gjør for å trimme hodet til hunden litt..:) for dere som ikke vet det fra før, så er hunden min bare 9 uker:) så enkelte ting får han bare ikke til:p

Takk for svar:D

Skrevet

finn mange tomme plast bokser osv og sett dem på gulvet og gjem godbiter under, da må hunden finne ut att den må velte boksene. :P Det gjorde jeg med min da han var valp...han syns forøvrig att boksene var mye morsomere å leke med enn godbitene i starten, men gikk seg til etterhvert, :):)

mmm Ta en leke eller noe som er spesiel for valpen, ert valpen litt og få noen til å holde den igenn, så gjemmer du leken (ikke for godt i starten såklart) og slipp hunden! :)

tommeltrikset er også gøy! hold godis i en hånd (gjem den i knyttneven) og hold frem tommelen din på andre hånden, vent til valpen dulter nesa si borti tommelen så roser du og gir godis, legg på "tommel" kommando etterhvert. :) Poenget her er jo att valpen må tenke selv og finne ut att det er nese mot tomme du vill! :P

hihi detta er gøy! :):)

Skrevet

Ååh! Tommel øvelsen hørtes kjempemoro ut! Takk for brae tips!:)

Prøvde den på min hund i stad, veldig moro, så han jobbet og prøvde litt forskjellige ting for å skjønne hva jeg ville :) anbefales!

Skrevet

Ååh! Tommel øvelsen hørtes kjempemoro ut! Takk for brae tips! :)

ja den er gøy, etterhvert kan du også legge på pekefingeren, lillefinger osv. :):)

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg bruker å skru av troppa på en tom vannflaske etc, og legge noen godbiter oppi :) Ellers kan du jo legge litt trening i hodebryet, ved for eksempel å legge ut godbiter på forskjellige plasser på stua, så må hunden søke litt :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...