Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har i de siste dagen jobbet med en ny to-delt hjemmeside. Og nå er den oppe og går. Litt småpirk er det igjen, men kunne gjerne trengt litt tilbakemeldinger. Er det noe du savner? Noe du mener jeg bør endre? Hva er fint? Osv osv.

Albumene er ikke helt opptimale, men gi gjerne tilbakemelding på om lasting av bildene går tregt.

www.monicaen.com

  • Like 2
Skrevet

Hmm, hos meg kom følgende når jeg trykka på "Bilder" :

Not Found

The requested URL /bilder.htm was not found on this server.

Hvorfor får Grim opp bilder og ikke jeg? :(:P

EDIT: "Linker" lugger på samme måte (not found). Jeg bruker mac, firefox.

Skrevet

Kjempefint. Ingen ting som jeg tenkte burde endres på. Bildene kom med en gang. :)

Så bra :)

Hmm, hos meg kom følgende når jeg trykka på "Bilder" :

Not Found

The requested URL /bilder.htm was not found on this server.

Hvorfor får Grim opp bilder og ikke jeg? :(:P

EDIT: "Linker" lugger på samme måte (not found). Jeg bruker mac, firefox.

Trykka på "bilder"? Alle galleriene under fotosiden da eller?

Her har det ikke vært noe problem, men om flere får samme problem får jeg se på det over helga.

Det var en fin side!

Tusen takk :)

Eneste jeg tenker på sidene er at jeg skal ha en "Tilbake til Monicaen.com"-knapp. Og at nederst i alle galleriene skal det være en knapp så man kommer raskt til toppen. Men igjen, dette får jeg gjøre etter helgen :)

Skrevet

Flott og fin side, fint oppsett. Enkelt og stilrent, det liker jeg. Ikke noe "masete" design med masse blinking og unødvendig styr og stæsj :-) (altfor mange av den typen hjemmesider, som gjør det utrolig slitsomt å se på de)

Fortsett på den linja, hold det enkelt og ryddig :- )

Skrevet

Trykka på "bilder"? Alle galleriene under fotosiden da eller?

Her har det ikke vært noe problem, men om flere får samme problem får jeg se på det over helga.

Yup. Trykker på "bilder" og "linker", da kommer følgende opp:post-5668-0-53417200-1342180454.png

EDIT: eller vent, nå skjønner jeg. Du har laga todelt side, skjønte ikke hvorfor du skreiv det når jeg trykka på linken øverst i innlegget ditt, for da kommer man rett på den gamle hjemmesiden. Men det er kanskje browsern min som har den gamle hjemmesiden din lagret på cachen, for om jeg trykker på "Forsiden" så kommer jeg på den nye siden og alt funker :P

Skrevet

Yup. Trykker på "bilder" og "linker", da kommer følgende opp:post-5668-0-53417200-1342180454.png

har du lastet inn den nye siden og ikke cache? :aww:

edit: ja det var det jeg antok ja :)

Skrevet

Flott og fin side, fint oppsett. Enkelt og stilrent, det liker jeg. Ikke noe "masete" design med masse blinking og unødvendig styr og stæsj :-) (altfor mange av den typen hjemmesider, som gjør det utrolig slitsomt å se på de)

Fortsett på den linja, hold det enkelt og ryddig :- )

Tusen takk for det :)

Ønsket en enkel side, men færrest mulig trykk for å navigere seg rundt :P

Yup. Trykker på "bilder" og "linker", da kommer følgende opp:post-5668-0-53417200-1342180454.png

EDIT: eller vent, nå skjønner jeg. Du har laga todelt side, skjønte ikke hvorfor du skreiv det når jeg trykka på linken øverst i innlegget ditt, for da kommer man rett på den gamle hjemmesiden. Men det er kanskje browsern min som har den gamle hjemmesiden din lagret på cachen, for om jeg trykker på "Forsiden" så kommer jeg på den nye siden og alt funker :P

Ja, den gamle siden er helt bort, men den nye hundesiden ser omtrent identisk ut med den gamle, men jeg har ikke lenger noen side der inne som heter "bilder". Så da er det nok noe som henger igjen ja :P

Skrevet

Kjempefint, men hvis det er "team chill out" er det uten "H".

Herregud, nå skjønte jeg ingenting... Skjønte ikke hvorfor det skulle stå Team Cillout, for det hadde blitt helt feil. :lol: Men her har det gått fort i svingene, og jeg har ikke engang sett at det har sniki seg med en "h". Ikke aner jeg hvorfor heller, for jeg vet godt hvordan det skrives :P Men nå er det rettet opp :) Takk for at du sa ifra!

  • 2 weeks later...
Skrevet

Da har jeg opprettet en fotoblogg til fotodelen av hjemmesiden min. Prøvd å holde det enkelt!

Den ser litt kjedelig ut om man går direkte inn på bloggen, og ikke via hjemmesiden, men det får bare gå :)

Fotoblogg

Skrevet

Da har jeg fikset litt på hjemmesiden.

På hundedelen har jeg lagt inn "Til Monicaen.com" (altså tilbake til velkomstsiden hvor du kan velge mellom fotodel eller hundedel) på forsiden. Samt "Forsiden" i menyen, så man kan komme tilbake til hundeforsiden fra hver side.

På fotodelen har jeg gjort det samme, samt lagt inn "til toppen!" nederst på hver side. I tillegg har jeg skrivd inn litt info over hvert bilde: Kamera det er tatt med, objektiv, iso-verdier, blender og lukker.

Litt usikker på om "forsiden" i menyen skal få være sånn den er nå, altså, at den "knappen" byttes ut med "knappen" til den siden man er på. Eller om jeg skal gi den en fast plass. Likte selv løsningen, og det blir nok en vanesak.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...