Gå til innhold
Hundesonen.no

non stop redningsvest?


Recommended Posts

Hittil eneste vest son har sittet supert på amiga. Så den skal kjøpes når jeg manner opp bank kontoen :-) den satt veldig godt og var fin og bra kontra billig vester vi har hatt tidligere på andre hunder.

Når du sier den passer fint på Amiga (det er corgien sant?) er den kanskje litt lang i ryggen for shiba? Planen var å gi valpen noen gode badeopplevelser hvis vannet blir ok i år, og da trenger han en god vest - som shibaen kan overta når valpen vokser ut av den. Hvor var du og prøvde vesten? Og hvor dyr er den egentlig..?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vile sett på hvilken bruk redningsvesten var for. Om den er til bruk i båt så ville jeg kanskje kjøpt en slik dyr en som sikrer å holde hundens hode over vann.

Selv bruker jeg redningsvest på mine kun for at jeg er hønemor og mens jeg er sammen med de i vannkanten. Har hatt svømmevest fra http://www.borjes-tingsryd.se/ til 100;. De har jeg hatt i 10 år og fungerer bare supert til vårt bruk.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

<br />Når du sier den passer fint på Amiga (det er corgien sant?) er den kanskje litt lang i ryggen for shiba? Planen var å gi valpen noen gode badeopplevelser hvis vannet blir ok i år, og da trenger han en god vest - som shibaen kan overta når valpen vokser ut av den. Hvor var du og prøvde vesten? Og hvor dyr er den egentlig..?

Jeg prøvde den på hundebutikken på røa. Amiga er ganske stor generelt og fikk da en stor størrelse som var passe lang til å støtte ryggen men fortsatt god på bena så hun bevegde seg fritt. De hadde et hav av størrelser og lengder så er nok Shiba størrelser der :-P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vile sett på hvilken bruk redningsvesten var for. Om den er til bruk i båt så ville jeg kanskje kjøpt en slik dyr en som sikrer å holde hundens hode over vann.

Selv bruker jeg redningsvest på mine kun for at jeg er hønemor og mens jeg er sammen med de i vannkanten. Har hatt svømmevest fra http://www.borjes-tingsryd.se/ til 100;. De har jeg hatt i 10 år og fungerer bare supert til vårt bruk.

Det er et godt poeng, og jeg hadde ikke giddet bruke mange hundre kroner på vest om vi ikke hadde tatt båtlivet opp på neste nivå, og ikke bare til fra hytta. Vesla bader ikke, så hun trenger vest for det tilfellet at kanoen går rundt eller at hun bekker over rekka på båten (feit sjans, det siste der, men det er nå en grunn til at vi har på vest i båt) :)

Jeg prøvde den på hundebutikken på røa. Amiga er ganske stor generelt og fikk da en stor størrelse som var passe lang til å støtte ryggen men fortsatt god på bena så hun bevegde seg fritt. De hadde et hav av størrelser og lengder så er nok Shiba størrelser der :-P

Tror den minste skal passe frøkna, men da kan jeg jo stikke opp på Røa og sjekke :) Takk!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En Non-stop redningsvest rikere (øøøh... blakkere...) - den minste str sitter som et skudd på vesla! Og bonus: slampen kan fint bruke den denne sesongen, i forbindelse med vanntrening, han også. den minste str er garantert opp til 25 kg. Så kan han vokse seg stor og sterk i vinter og få en egen Non-stop neste sesong.

Fikk sammenlignet med Hurtta lifeguard sin med det samme, og jemini; skal man først opp i den prisklassen er jeg ikke i et øyeblikks tvil: Det blir Non-stop! Mye bedre passform og smidigere elementer. Liker også festepunktet for line i Non-stop sin vest, bra for svømmere.

Ja, også er det Norsk merke. Det teller litt det også.

Da kan båtlivet bare begynne!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...