Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Er det noen her inne som kunne tenke seg å passe 2 hunder avogtil? Eller kjenner noen i d aktuelle område som kanskje har lyst på hund,men ikke har muligheten til d ?

Skrevet

Selvfølgelig, men tenkte mest på om d er noen i nærheten som kan være interessert først :)

Men.. Det er en kastrert border collie-hanne på 10år :) Veldig snill og grei hund.

Han utagerer desverre mot andre hunder på tur. Men går han løs så går han fint med alle. Både hunder,katter,barn og alt :)

Han har aldri sloss med noen annen hund.

Han kan litt triks,og sånn og kommer stortsett på innkalling,m mindre d er andre hunder eller mennesker som han vil hilse på først ;) Hehe.

Veldig enkel å ha i hus, ødelegger ingenting,og eneste han kan mase etter, er kos.

Da setter han seg rett fremfor deg,og stirrer :)

Hund nr 2 er ei sheltie-tispe på 3år.

Hun er en veldig simpel sjel og kan sitt,og gå å legg deg. Thats it :)

Hun kom til meg i januar,men har kjent henne helt siden hun var 6uker.

Hun er desverre ikke blitt stimulert nok tidligere,men har jobbet masse med selvtilliten hennes og den kommer seg.

Inne er hun veldig stille og rolig, fotfølger deg gjerne,og en godbit ,så har du en venn for livet :)

Hun går veldig fint overens med større barn, fra 6-7års alder. Mindre barn har vi og prøvd,det gkkk veldig fint, og hun viker unna når d blir for mye :) En veldigveldig simpel sjel,og enkel hund men hun er så søt at d gjør ingenting,pleier jeg å si :)

Hundene kan passes separert,og sammen og de takler d fint ;)

Sheltien kan og gå løs,på oversiktelige plasser men jager katter utendørs. Inne vil hun leke :)

I første omgang trenger jeg sårt pass ifra førstkommende helg,og max 14dager. Mulig mindre.

Skrevet

Jeg bor utenfor Førde og er veldig fristet til å si ja til å passe sheltien av og til :) (Savner min egen..). Jeg må til Sogndal denne helgen, så då passer det litt dårlig, men du får si ifra hvis du mangler pass en annen helg :)

Skrevet

Så kjekt å høre da :)

Jeg skal nok alltids få noen til å ha henne over helgen,om du vil låne etter helgen :)

Hun er en meget skjønn liten frøken,og veldig stille og rolig :)

Om ikke så vil jeg gjerne hilse på deg,så vi kan bli kjent med deg :)

Skal reise vekk den 27-28 eller 29.. Ikke bestemt enda.

Og blir vekke max 2uker ifølge reisefolket :)

Skrevet

Hadde eg budd for meg sjølv, så skulle eg gjerne vert hundepasser. Men er allerede to i hus her fra før av desverre :/

Men lykke til med å finne nokon som kan passe dei :)

Skrevet

Ok :) Må tenke litt på å passe henne, jeg jobber fullt pluss en time pendling, så ho må isåfall være lenge alene her med en fremmed hund. Kanskje ho heller kan være her hvis du skal vekk noen helger :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...