Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nokon som veit kvar ein får tak i reQual Re-Silk i Noreg? I følge mamma er det vist vanskeleg å få tak i sidan det er så få som selger det, og sjølv finner eg kun utanlandske sider på nettet som selger produktet. Så er det nokon andre som evt. brukar Re-Silk og som veit kvar ein får kjøpt det her til lands? :)

Skrevet

Jeg vet at papillon/phaleneklubben har solgt noe resilk produkter, eller i alle fall profilert dem på utstillinger osv., så om du tar kontakt med dem så kanskje de har det enda. Evt. bare sender en mail på facebook til raserepresentanten (Gro oftedal Thu)

Skrevet

Har hørt med både Papillon/Phalene klubben og Kennel Ginille.

Papillon/phalene klubben selger ikkje og veit heller ikkje kven som gjer det, og Kennel Ginille skal gi seg med nettbuikken sin, og har heller ingen fleire produkter inne av reQual re-silk.

Blæææh! :gaah:

Skrevet

Hva er reQual re-silk? Å hva bruker du den til?

Den gir glans og gir mjukhet der pelsen er tørr eller slitt. Enkelte meinar også den hjelper på når det kjem til flokar :)

Skrevet

Mamma kjøpte ein "Biosilk silk therapy" og meinar det er samme, berre anna merka og skal vere meint for mennesker. Men finner ikkje ingrediensane til reQual re-silk nokon plass så eg kan sjekke, så nokon som veit? :P

Guest Yellow
Skrevet

Mamma kjøpte ein "Biosilk silk therapy" og meinar det er samme, berre anna merka og skal vere meint for mennesker. Men finner ikkje ingrediensane til reQual re-silk nokon plass så eg kan sjekke, så nokon som veit? :P

Tviler på det er det samme, er alltid ganske sterke ingredienser i vanlige hårkremer iallefall.

Men så er det vanlig i hundeprodukter også, dessverre, så kan jo være.

Skrevet

Tviler på det er det samme, er alltid ganske sterke ingredienser i vanlige hårkremer iallefall.

Men så er det vanlig i hundeprodukter også, dessverre, så kan jo være.

Det er olje :)

Guest Yellow
Skrevet

Det er olje :)

Forstod det, mente hårkrem/hårolje, gjerne ikke akkurat naturlige ingredienser de beregnet til mennesker. :)

  • 7 years later...
Skrevet (endret)

Dårlig forumkotyme å bumper opp en så gammel post... Men kunne ikke dy meg. Fortsatt ett savn? 

Tok tydeligvis en del år for Requal å finne veien tilbake til Norge. Første forsendelse kom i går. Klar for salg i løpet av helga når webmaster (Meg) får lagt de inn i nettbutikk Lidogroom.com

Litt underlig at Requal ikke har vært i Norge på så lenge da de er store internasjonalt. 

 

Endret av Daniel R

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...