Gå til innhold
Hundesonen.no

Urbi Har nå fått konstatert innendørsallergi


Recommended Posts

Guest lijenta
Skrevet

Så da er det noe jeg har glemt for å få henne best mulig.

Mat/godbiter blir foret med Vom og Hundemat laks og ekstra olje fra V&H og eddik i maten, Godbiter så bruker jeg helst tørket vom som jeg tørker selv.Får noen ganger tørket ører.

Ellers får hun akupunktur og kortison.

Er det noe spesiel shampo som en bør bruke på sanne dyr?

Prøver å få støv på hjernen og få ryddet skikkelig opp her hjemme så det blir minst mulig av støv midd. Plassen inne er glatt men gammel. Skal få sydd liggeplass av en gammel dyne så den blir lett å vaske. Prøver å finne en løsning så hun kan være mer ute enn hun er nå.

Dere kan gjerne komme med forslag til ting som gjør livet hennes bedre. Det er sikkert noe jeg har glemt gjøre. Hun får problemer med ørene og små sår mellom tærne. Håper jeg får kontroll på det nå.

Skrevet

Så trasig at Urbi er syk. :hmm:

Jeg ville nok heller byttet ut dyna med en Biabed, den er lettere å vaske over og det glatte underlaget er ikke noe god grobunn for midd.

Er Urbi plaget med sopp? Klør hun og har rustrød farget pels? Malaseb shampo er veldig bra mot sopp, men det tørker også ut huden så det er greit å bare bruke den på de soppinfiserte stedene. Om du velger å bruke Malaseb burde du også gi noe større doser med probiotika i den perioden.

Jeg vet ikke om du har mulighet til å reise til Tønsberg (Ramnes), men akupunktur hos Thoresen var det som hjalp best da Sølve slet med allergi. Vi forsøkte en annen klinikk i Skien først, men der ble han faktisk bare verre og det ble også dyrere siden de ønsket å behandle han hyppigere.

Guest lijenta
Skrevet

Dyna skal bli delt i tre så den blir liten nok til enkelt å hive i vaskemaskina og enkelt kunne få en tur i frysern med gjevne mellomrom. Her blir nemlig ting skittent så det er godt å kunne vaske det ordentlig. Ulempen med å bo på landet.

Hun har ikke sop nå den holder vi i sjakk nå. Ser ut til at edikken hjelper godt der.

VI går til akupunktur i Skien og til Ramnes er det for tiden litt vel langt å reise (ca litt over to timer med bil en veg). Hun har blitt bedre etter akupunkturen men ikke bra. Det ligger fortsatt væske i ørene men hører nok bedre nå ennhun har gjort på lenge

Guest lijenta
Skrevet

Ja håper det jeg og. Så for vår del så ser det ut til at helse er viktigst

  • 3 weeks later...
Skrevet

Sean har husstøvmidalergi, vi bruker Biabed, som vi vasker ofte. vi bruker underlag, som tåler masinvask, å bytter den en gang i uken. det virker veldig bra. ellers prøver æ å lufte sengen hans og underlag ute.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...