Gå til innhold
Hundesonen.no

Resulrater NKK Drammen 2012


Kaja
 Share

Recommended Posts

  • Svar 57
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Taifa (Woodshine's In The Sky) 3. beste tispe og fikk sitt NKK-Cert i dag og ble dermed Nuch! Og gratulerer til alle fornøyde..!

Åååå så koselig! Men jeg er strålende og mer enn det fornøyd med resultat idag jeg altså Begynne med starten (viktig!). 35 franske bulldoger, jeg stilte en hjemmelaget hannhund i åpen klasse. Den va

Tesh gjorde det kjempebra i dag og ble nr to i klassen, med Exc, CK og Res. Cacib

Tesh gjorde det kjempebra i dag og ble nr to i klassen, med Exc, CK og Res. Cacib :D

Hello - må jo starte tråden med slikt :D

Jeg har resultater på flat, men interesserer neppe så mange ;)

Så Carolines hund hadde gjort det "brukbart" ;) ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nitro vant juniorklassen, men uten ck pga padlende bevegelser. Kjipt! Men det kommer med tiden :) var rasedommer så er veldig fornøyd med at han like Nitro så godt! Var mye gult og se idag ja.. Offe fikk vg.

Kritikken til Nitro:

" Kvadratisk bygd. Bra storlek. Mycket kraftig skalle, bra ører, tilstrekkelig stopp. Saxbitt, herlig uttrykk. Kraftig lagom hals Bra forbryst, fin substans for sin alder. Noget for kort overarn, noget mjuk i mellom-handen. Mycket bra overlinje. korrekt ansatt svans. Tilstrekkelig vinklet bak. Beveger seg fritt, for høyt løftet fremben og derfor inte ck idag".

10-3.jpg

(dårlig bilde pga sola rett i linsa)

Grattis til andre som har gjort det bra! :)

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Amba // Hermiroz Bring Back - Cert, Nuch og BIR :-)

Trygve // Miss Mallory's Favourite Deilight (Pøbels halvbror!) 4bhk Cert

Omer // Covenstead Spell Maker BIM

:)

Oooh. Kult! Det betyr vel at vi må ordne Pøbelen snart? Selvom jeg ikke tror han har sååå mye å stille med. :lol: Jammen godt han har sjarmen med seg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oooh. Kult! Det betyr vel at vi må ordne Pøbelen snart? Selvom jeg ikke tror han har sååå mye å stille med. :lol: Jammen godt han har sjarmen med seg!

Selvfølgelig, et bad og en omgang med saksa - så er vi klare på Biri i august eller noe sånt? ;-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Taifa (Woodshine's In The Sky) 3. beste tispe og fikk sitt NKK-Cert i dag og ble dermed Nuch! :D

Grattis igjen med Taifa :). Og grattis til alle andre fornøyde også selvsagt :D.

Willersen var endelig back in business - og ble BIR med CACIB - og slo både sin pappa og en annen championhann som er rålekker :). Ingen gruppeplassering dog...

  • Like 17
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tindra gikk ut med exc,men er strålende fornøyd alikevel da dommeren var kjempe streng og det vanket mye blått og gult hos oss i dag :D

Her er kritikken:

Vel utviklet og velbygd,fem. hode,noe lett neseparti,bra øyne og ører,velutfylt forbryst,bra overlinje,bra lengde og djup på brystkass,velvinklet bak,vakker pels og farge :-)

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stilte du Casper?

Ja det gjorde jag :ahappy: han var sååå happy och jag var väldigt nöjd med det. Han fick excellent och vann i sin grupp men inget ck då han bar svansen för högt :P men jag är glad för att han tycker det är så kul att han bara måste vara happy-go-lucky.

Plus att det var måååånga fina damer där tyckte Casper, så han fick det ganska travelt :lol:

  • Like 12
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og Casper hadde jo helt rett hele tiden, han.. :D

Haha jaaa han föll ju pladask för Taifa :D han har god smak han haha... även fast begaistringen inte precis var ömsesidig *fniss* Fina damer har inte tid till guttunger för tänk :aww:

Edit: oops dubbelpost :icon_redface:

Endret av Vimsan
  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...