Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Harly har begynt å bli solbleket i pelsen, jeg så ikke noe til det i fjor men da var det minimalt med sol. I tillegg kan jo kastreringen ha gitt enn effekt på pelskvaliteten.

Hvilke type solprodukter bruker dere på hunden(e)?

Legg gjerne ved link :)

Skrevet (endret)

Jeg bruker vanlig solkremt, smører litt på tuppen av nesen til Hermes hvor han har et hvitt område han lett blir solbrent på. Ellers gjør jeg ingenting.

Edit: Kanskje bare en spraysolkremt, spray litt over hele han og gni litt inn i pelsen? Vet ikke om det finns produkter for hår/pels.

Endret av Hermes
Guest Jonna
Skrevet

Takk for svar! :)

Jeanette: hvor ofte bruker du balsamen? Påvirker produktene flåttmiddel på noen måte?

Ikke som jeg har merket noe til. Prøver ta på hver dag og det er jo bare "på toppen" av pelsen, masserer det ikke nedi. Produktet er ute av pelsen med en gang de har hoppet i ett vann :P

Skrevet

Ikke som jeg har merket noe til. Prøver ta på hver dag og det er jo bare "på toppen" av pelsen, masserer det ikke nedi. Produktet er ute av pelsen med en gang de har hoppet i ett vann :P

Aha! Da får jeg shoppe litt da! :D

Skrevet

Hvor kjøper dere disse produktene? :)

Man kan få kjøpt de på waggytail.no ihvertfall

Fant de på Waggytail ja. Ellers var jeg innom, et par utenlandske nettbuttikker som ikke sendte til Norge :P

Har noen prøvd CC Ice on Ice i forbindelse med sol? Erfaringer?

Skrevet

Fant de på Waggytail ja. Ellers var jeg innom, et par utenlandske nettbuttikker som ikke sendte til Norge :P

Har noen prøvd CC Ice on Ice i forbindelse med sol? Erfaringer?

At Ice on Ice har solfaktor har jeg ikke tenkt på. Burde jo fungere fint den også da.

  • 3 years later...
Skrevet

Vet det er gammel tråd, men vet noen hvem som kan ha Sunshade eller lignende nå?
Eneste jeg finner er butikker online med skyhøy fraktpris og det gidder jeg rett og slett ikke!

Skrevet

Så ice on ice fungerer bra?

Har vurdert den, fra nettopp waggytail.

Jeg har ikke prøvd den enda da jeg fortsatt har igjen av plush puppy sin Sunshade. Men finner ingen som selger PP sin lengre så jeg kommer til å prøve den neste gang.

Kanskje @ eller @JeanetteH har erfaringer med ice on ice?

Guest Jonna
Skrevet

Jeg har ikke prøvd den enda da jeg fortsatt har igjen av plush puppy sin Sunshade. Men finner ingen som selger PP sin lengre så jeg kommer til å prøve den neste gang.

Kanskje @ eller @JeanetteH har erfaringer med ice on ice?

Ingen erfaring med ice on ice :)

I og med hundene mine svømmer så mye når det er sol så bruker jeg nå bare solkrem-spray med faktor 50 til barn. Og om de blir feit i pelsen så er det borte etter ett bad uansett.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...