Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny bamse - kanskje på tide!?


Ina

Recommended Posts

Skrevet

En av de første dagene Eso var her så fikk han en bamse av meg. Den har vært trofast i alle disse månedene, men jeg tror nok at den har sett sine beste dager nå :lol:

Bamsen lever fortsatt, bildet er tatt i juni/juli:

IMG_0819_lite.jpg

Dette er det jeg greide å finne igjen av "bamsen" i går:

IMG_2904_lite.jpg

Han har vært ekstrem til å stjele andre bamser de siste mnd, kun fordi hans egen var så ødelagt. Han "klatret" opp i hyllene mine og tok bamser, mamma har satt ut noen nissebamser nå til jul, de fikk ikke stå i fred mange minuttene.

Så jeg fant ut at det kanskje var på tide at han fikk en ny en. Ahh.. jeg brukte laaang tid på å bestemme meg hvilken en av mine bamser han skulle få denne gangen (jeg har mellom 2 og 300 bamser, alle bamsene har jo sin historie, og jeg husker alle historene, så er litt fælt, hihi..)

IMG_2903_lite.jpg

Men ihvertfall. Eso sto og hylte og viste ikke hvilket bein han skulle stå på når jeg viste han en ny bamse. Og når jeg sa "versågod Eso" og ga bamsen til han, så var han så siiiiiinnsykt stolt. Så nå går han med den nye bamsen i munnen hele tiden, og rører ikke julebamsene lengre :lol:

Hehe.. Han er ihvertfall like gal etter bamser som jeg er :roll:

Skrevet

nåå så skjønn da :lol:

Her er bamsene borte på en to tre, ingenting varer her i gården nei.

vil ikke gi bort en av mine, litt grådig på de :roll: :lol:

Skrevet

hehe.. Chica elsker også bamser. Hun fikk to da hun kom hit, men fant fort ut at hun kunne stjele bamsene i hylla mi og bringe dem alle ut i stua. Vi begynner å bli vant til masse leker på gulvet nå ja :lol:

Ingen av bamsene har blitt ødelagt ennå(nå er ikke kjeven til Chica så veldig stor heller da), så får se hvor lenge de varer. Noen av dem kan nok ta en vask snart i alle fall. Stakkars bamsene mine!! :lol:

Skrevet

Hehe :lol:

Chessea har et tusenbein som hun koser masse med. Hun ligger i senga si og holder rundt det.. :lol: Da er hun til å spise opp...

Skrevet

Kali stjeler bamser og andre ting hele tiden. Det vi har er mye gøyere å tygge på enn den hun faktisk får lov til tygge på :lol:

Skrevet
Så søt han er!! Men har han blitt mørkere i fargen eller er det bare bildet??

Han er veldig mørk nå ja! Men regner med han blir lysere til sommeren igjen :)

Skrevet

Haha, gir jeg bamser til Mona så varer de maks fem minutter før hun har røsket innvollene ut av dem og spredd det rundt i huset :) Så kortvarig morro for henne... Står respekt av bamser som blir eldre enn en dag!

Skrevet

Den bamsen jeg ga til Tjorven er også et ganske trist syn, floket pels, uten nese og øyne (var livredd hun skulle svelge dem, for jeg tenke ikke så langt :roll: ) og alle invollene vrengt ut :)

Heldigvis holder hun seg unna juletreet :(

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...