Gå til innhold
Hundesonen.no

Mike - Mer enn bare en hund


Linda=D
 Share

Recommended Posts

Mike min.

Fantastike gode Mike min.

Hva skulle jeg gjort uten deg?

Hvor ville jeg vært og ikke minst HVEM ville jeg vært Hvis jeg ikke hadde hatt deg.

Du er min støtte. Du er mitt allt. Skulle ønske du hadde kommet før. Kommet mens allt foregikk. Når jeg trengte deg så sårt. Jeg skulle så gjerne hatt en pause da, pause fra hverdagen, pause fra allt. Tenk om jeg hadde kunnet grått mine salte tårer i pelsen din, vi kunne delt hemmeligheter, Du kunne vist meg at verden utenfor ikke er skummel, jeg kunne ha fått den tryggheten som jeg får fra deg nå. Du kom i grevens tid. Du kom når jeg trengte deg som mest. Jeg er overbevist om at det ikke var en tilfeldighet at netopp du dukket opp. Tanken på at du levde i to år uten at jeg visste om deg. Det er en merkelig og mektig tanke. Det er som vi alltid har kjent hverandre. Det har alltidvært oss to.

I kveld brøt jeg sammen. Oppløst i tårer og med høye hikst. du så på meg med dine store, brune og kloke øyne før du vasket vekk mine tårer. Jeg hvisket deg hemeligheter og det tok ikke lange stunden før jeg gråt og lo omhverandre.

mitt liv ville vært så anderledes uten deg at tanken er skummel. Det er ikke lenger mitt liv. Det er våres.

Meg og deg - oss to

Med deg ved min side kjemper jeg

Jeg kjemper så hardt og står så støtt på bena at jeg ikke blir trodd, men det de ikke vet er at du står og støtter meg. Du holder meg oppe.

Jeg studerer. ikke noe studie med fasitsvar, men ett hvor jeg må hevde meg og prestere hver dag.

Jeg går i butikken, jeg tar buss og jeg treffer nye mennesker.

jeg går tur lags veien, jeg kan smile til fremmede og kommer med ett hei, jeg kan slippe deg løs med andre hunder og se deg løpe å leke mens jeg snakker med andre eier i en time eller to.

Allt får jeg til takket være deg.

Det koster og noen ganger dukker jeg under, men du står der ved siden av meg og støtter opp.

Jeg er så glad for at jeg kan få oppleve gledene ved å ha en hund.

Hvorfor jeg velger å publisere det her vet jeg ikke. Jeg finner stor trøst og motivasjon i å skrive og kanske noen andre kan kjenne seg igjen?

Hva betyr din hund for deg?

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så utrolig flott skrevet, ble helt rørt her. Kjenner meg igjen i mye her ja, hundene er mine lykkepiller og gjør livet så mye bedre og enklere.

Mike høres ut som en helt spesiell hund :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk :heart: Sovnet med Mike på fanget i natt etter å ha skrevet dette. Utrolig hvor godt det er å skrive ut innimellom.

Er helt utrolig hvor stor hjelp og støtte det er i en hund(dyr) og også hvor sosialt det faktisk er. Fått mange veldig gode venner pga han.

Ja Mike er en veldig spesiell hund.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...