Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heisann! Hva skal til for at du ville betalt for nettaviser? :D

Har kommet opp i prøveeksamen i medier og kommunikasjon og skal lage en reklamekampanje for å få folk til å betale for nettaviser innenfor Schibsted (Vg, Aftenposten ++) Kunne vært moro å hørt hva du ville forventet hvis du ville betalt.

Jeg selv kunne tenkt meg en reklamefri side, bedre og fyldigere artikler og muligheter for å kunne sortere innholdet etter hva jeg interesserer meg for.Jeg ville også hatt muligheter til å se tvreportasjer, og mye variert innhold. Hvis man kjøper VG(løsavis) hver dag, vil dette koste ca 300 kr mnd, så det bør absolutt være billigere enn det for at jeg ville benyttet meg av det. Personlig har jeg liten tro på at det vil fungere, men nå er jo oppgaven slik at jeg må vri om tankegangen, og finne løsninger for å få folk med på dette! :D

Skrevet

Jeg gidder ikke å betale for en nettavis, Mørenytt har noen sider du må betale for å se, men akkurat det er ikke veldig aktuelt :lol:

Skrevet

Heisann! Hva skal til for at du ville betalt for nettaviser? :D

Har kommet opp i prøveeksamen i medier og kommunikasjon og skal lage en reklamekampanje for å få folk til å betale for nettaviser innenfor Schibsted (Vg, Aftenposten ++) Kunne vært moro å hørt hva du ville forventet hvis du ville betalt.

Jeg selv kunne tenkt meg en reklamefri side, bedre og fyldigere artikler og muligheter for å kunne sortere innholdet etter hva jeg interesserer meg for.Jeg ville også hatt muligheter til å se tvreportasjer, og mye variert innhold. Hvis man kjøper VG(løsavis) hver dag, vil dette koste ca 300 kr mnd, så det bør absolutt være billigere enn det for at jeg ville benyttet meg av det. Personlig har jeg liten tro på at det vil fungere, men nå er jo oppgaven slik at jeg må vri om tankegangen, og finne løsninger for å få folk med på dette! :D

vet ikke hva jeg ville betalt, men jeg ville iallefall hatt 0 reklame, fyldigere artikler, og spesielt ting som kommer i dagsavisen.

Guest lijenta
Skrevet

Ting som kommer i dagsavisene klart. Ting som skjer og sant. Velge mellom reklame eller ikke, det blir jo en prisdiff for de tjener på reklamen. Når den er lik som dagsavisen så vil jeg ha den billigere enn dagsavisen fordi dem lager avisen i pdf før den går i trykken og vi leser den i pdf. Muligheten tli abonemang eller kjøpe enkeltvis av avisen. Innholdsfortegnelse

Skrevet

Måtte ha hatt alt som er i papirutgaven av avisen selvfølgelig. Null reklame, men en egen plass med annonser og lignende. Leserbrev, fyldigere artikler. Og at man kan sortere ut artikler fra ting man bryr seg om. Det burde vært lettere å søke enn det er i dag. Burde også vært en del billigere enn det er for papirutgaven. Vet ikke om jeg hadde kommet til å betalt for det, jeg leser det så vidt online for tiden uansett. :)

Skrevet

Jeg hadde vært villig å betale, tja, 500-600 kr for ei grei nettavis i halvåret, om bare avisa IKKE har katastrofeoverskrifter, ikke overdriver, ikke tar ting ut av sammenheng, ikke bruker skandaleoverskrifter eller noen form for "eyecatchers" for å trekke flere klikk. Absolutt ingen svart bakgrunn og hvit stor skrift.

Dette:

post-5668-0-34338500-1335550632.png

er fullstendig uakseptabelt, og ikke verdt 5 røde øre.

Dessuten vil jeg ha ferske nyheter, og ikke dårlige oppgulp fra engelske/internasjonale sider jeg kan følge gratis. Jeg vil ha lokalnyheter og nasjonale nyheter av relevans. Det skal være objektivt og ikke farget av politiske meninger.

Skrevet

Jeg hadde ikke betalt for nettavis, leser dem nesten aldri, og hvis jeg gjør det gjerne bare overskriftene. Vil jeg lese avis kjøper jeg en av papir, liker det formatet hundre ganger bedre. Får aftenposten og adressavisa hver dag, holder i lange baner. Jeg leser nesten bare kulturdelen uansett :P

Men, skulle jeg, mot all formodning betalt for en nettavis, måtte den iallefall vært reklamefri som et minimum, og ryddigere enn dagens nettaviser. Bare rot og linker overalt, tabloid og utilfredsstillende informasjon som regel.

Pris: tja... 40 kr i måneden eller noe.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...