Gå til innhold
Hundesonen.no

2 nettbrett - men hvilket bør jeg velge?


Guest vivere
 Share

Recommended Posts

Guest vivere

Hvilke kriterier har du? Hvorfor er ikke Samsung med? Hva er viktigst for deg?

Har du tablet fra før?

1.Brukervennlighet og tilgjengelig programvare.

2. Har ikke vurdert Samsung. Valget står mellom iPad og Asus.

3. Skjermoppløsning.

4. Nei. Ikke smartelefon engang :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1.Brukervennlighet og tilgjengelig programvare.

2. Har ikke vurdert Samsung. Valget står mellom iPad og Asus.

3. Skjermoppløsning.

4. Nei. Ikke smartelefon engang :)

Om du ikke er vant til Apple fra før ville jeg valgt Asusen på grunn av programvaren. Ang. spørsmål 2 så spurte jeg ikke om du hadde vurdert Samsung, men hvorfor du ikke har vurdert det. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ville absolutt valgt iPad! Det er ingen ved siden av i brukervennlighet spør du meg. Selv min farmor på snart 80 og min bror på 5 bruker iPad uten instruksjoner. Dessuten er den mye raskere enn alle nettbrett jeg har prøvd så langt. Altså i forhold til navigering.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest vivere

Om du ikke er vant til Apple fra før ville jeg valgt Asusen på grunn av programvaren. Ang. spørsmål 2 så spurte jeg ikke om du hadde vurdert Samsung, men hvorfor du ikke har vurdert det. ;)

Vel, det finns jo iPhone her i heimen og jeg har en MacbookPro, så jeg er på sett og vis kjent med Apple, selv om jeg ikke har smarttelefon elller nettbrett selv :)

Endret av vivere
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Kåre Lise

Vel, det finns jo iPad her i heimen og jeg har en MacbookPro, så jeg er på sett og vis kjent med Apple, selv om jeg ikke har smarttelefon elller nettbrett selv :)

Når du allerede har en mac kan jeg ikke se noen grunn til å vurdere noe annet enn iPad. Når jeg omsider fikk iPhone ( samme operativsystem som iPad, iOS ) Var alt en lek å synke den mot macen jeg hadde, plutselig hadde macbooken på telefonen. Nå finnes det standhaftige geeker som mener dette også lar seg gjøre med android men det er virkelig for spesielt interesserte.

Og siden du etterspør skjerm og oppløsning såvidt meg bekjent så er det akkurat på den nye retinaskjermen iPad3 gruser alt på markedet.

Jeg har hatt Retina på iphon 4 nå i 1,5 år uten beskylttelsesfilm og det ekke en ripe i den.

1.Brukervennlighet og tilgjengelig programvare.

Brukervennligheten på operativsystem er vel opplagt her siden du kjenner både iOS og OSX.

Tilgjengelig programvare som apps er veldig hipp som happ mellom android og iOS. Det som er unikt av apps er såfall rent personlig så det må du nesten selv undersøke hva du får på de forskjellige plattformene etter egne preferanser. Og mene noe annet er tull. Selv følger jeg utvikling på 3D på disse og har ikke sett noe enda som gir meg grunn til å være lei meg for å ha iPhone fremfor noe annet.

Men hva vet vel jeg her jeg sitter på PC etter 10 år med mac og sku hatt provisjon av apple.. :jump:

Endret av Kåre Lise
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Beklager om jeg kupper tråden din etter at du har bestemt deg, Vivere, men jeg lurer litt på hvorfor folk synes ipad er så brukervennlig?

Jeg irriterer meg skikkelig over at jeg ikke får sett nett-tv og en del andre ting som krever flash, og enda verre, at jeg ikke kan bruke nettbanken siden ipad'en ikke støtter java. Mulig det går an å omgås dette på noe vis som jeg ikke kjenner til, men jeg synes ikke den kan kalles brukervennlig når man ikke uten videre kan bruke helt vanlige funksjoner.

(Men nå har jeg ikke prøvd de andre brettene da, kanskje de er enda mindre brukervennlige på andre områder)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Kåre Lise

Beklager om jeg kupper tråden din etter at du har bestemt deg, Vivere, men jeg lurer litt på hvorfor folk synes ipad er så brukervennlig?

Jeg irriterer meg skikkelig over at jeg ikke får sett nett-tv og en del andre ting som krever flash, og enda verre, at jeg ikke kan bruke nettbanken siden ipad'en ikke støtter java. Mulig det går an å omgås dette på noe vis som jeg ikke kjenner til, men jeg synes ikke den kan kalles brukervennlig når man ikke uten videre kan bruke helt vanlige funksjoner.

(Men nå har jeg ikke prøvd de andre brettene da, kanskje de er enda mindre brukervennlige på andre områder)

altså, eksempelvis NRK har egen nett-TV app. Dette med bank er bare tøv, jeg har mobil-bank, det gruser nettbank, dvs. jeg har nettbank på mobilen jeg med egen app. Helt fantastisk, du har ikke sett reklamen eller skjønner jeg?
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Transformer med Dock.

Transformer PRIME med Dock om du har litt gryn til overs...

Har Transformer å det er min Bærbare PC.! (har ingen annen bærbar)

10-16 timers batteritid, kjapp & god å bruke...

Best av alt, samme Operativsystem som på mobiltelefonen...

Begge kjører IskremSandkake.. :heart:

Logisk tenking

Har du Android Telefon, kjøp Android Nettbrett...

Har du iPhone, Kjøp iPad...

Mest brukervennlig er å ha samme OS på telefon og brett...

Jeg hadde ikke klart å ha android på telefonen for så å måtte forholde meg til itunes og rare begrensninger med iPad i tillegg...

Dette går begge veier..

iPad er ikke dårlig det heller...

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Mååå bare dra denne opp igjen, jeg. Her jeg sitter med min nye ipad 3. Jeg eeelsker den, og den er herved min nye, beste venn. Jeg var litt frem og tilbake på hva jeg skulle ha av apple eller samsung, men jeg er ikke så glad i å surfe på samsungtelefonen min i forhold til ipoden. Så da ble det ipad, da. Stod mellom 2 og 3, og det ble 3 på grunn av oppløsningen. Jeg trodde ipoden hadde god oppløsning, men jeg merker lett overgangen fra å se på denne, over til ipoden etterpå ...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
    • Hva får hun for stress? Min Odin var også en lettstresset type og fungerte bedre med Eldepryl på sine eldre dager. Jeg tenker det er ganske naturlig at hun foretrekker det vante og trenger kontroll på omgivelsene med alderen. Det trenger ikke å være slutt enda, så lenge hun ikke har mye smerter og virker glad og fornøyd.  Blir det bjeffing om du har dem sammen, men begrenser området, altså ikke hele huset? Yngste begynner jo også å nærme seg voksen, og herjingen vil nok gi seg. Hvor lenge holder de på når de er alene sammen? Jeg tenker kanskje det er like greit for begge, og så får de legge seg og slappe av etterhvert?
    • Junior ligger og sover når hun er alene. Uten lyd. Den eldste har generelt mer og mer lyd med alderen. Gamlemor vil ha tilgang på hele huset slik hun er vant til. Hun finner seg ikke i å bli stengt inne på et rom,som for eksempel soverom/kjellerstue,der hun uansett pleier å legge seg. Døra må være åpen,så hun kan gå opp og ned trappa. De få gangene det har fungert på et slags vis, har junior lagt seg i gangen oppe, og gamlemor har lagt seg frivillig nede. Men,døra kan ikke være igjen mellom dem, for da blir det altså et voldsomt bråk som høres helt inn i huset til naboen.  Merker jo at hun begynner å bli litt gammel, men klarer ikke helt å tolke om hun glemmer litt noen ganger,kanskje. Syn og hørsel er det ingenting galt med,og alle undersøkelser hos veterinær er helt topp.  Har ingen forklaring på hvorfor hun bjeffer hele tiden når de er alene,  for hun er så glad i den lille frøkna. Det kan bli for voldsom leking når lillemor får overtenning, og derfor tenkte vi det var lurt å ha dem adskilt,men det vil gamlemor heller ikke. Spesielt dette prosjektet hun hadde med å meget bestemt jobbe intenst med å skyve bort kompostgrinda mellom dem for å komme seg inn til junior var litt spesielt å se på video.  Hun passer alltid på at junior har det bra, og helt siden valpen var bitteliten,har hun passet på henne som om det var hennes egen. Skal legge til at det er MYE bjeffing fra henne ellers også, ikke når vi er alene i familien, men på det meste annet. Det har blitt betraktelig verre med alder, og vi prøver å skjerme henne så godt vi kan. Vi har på radio så hun ikke skal høre så mye lyder, vi drar for gardinene så hun ikke skal få med seg alt som skjer utenfor osv. Jeg tror kanskje vi har litt skylapper på fordi vi ikke ønsker å se hvor ille lydnivået har blitt med alderen, men vi føler at hvis vi tilrettelegger nok for henne,så er hun fornøyd og har det bra. Og vi ønsker å strekke oss langt for at hun skal ha det bra. Det er mulig at alt handler om at hun er stressa,  kanskje er litt forvirret til tider,og at det er en grunn til at hun ikke klarer å roe seg.  Hun løper opp og ned trappa, bort til vinduene og bjeffer hele tiden. Så kan det bli stille litt,så er det på igjen. Når hun er hos hundepasser,så fungerer det bra, de bryr seg ikke om lyden, og hos veterinæren er hun helt rolig,og sitter med et stort smil på bordet.  På tur er hun helt rolig, ikke en lyd hvis det ikke kommer noen,da. Og inne og ute er hun stille hvis ingen kjører forbi,eller dukker opp på døra. I sommer har hun elsket å ligge hele dagen i skyggen, og sove.  Hun får metacam hver dag fordi vi mistenker artrose i et bein. Og hun får antidepressiva for stress. Beklager,dette ble nok litt rotete,  men vi har altså litt utfordringer med å forstå hva dette handler om. Er det kanskje vi som ikke skjønner at dette egentlig handler om en gammel hund som kanskje bør få slippe snart. Usikker. Faren min og svigerfar mener det.  Jeg har dratt det for langt med en syk hund før, så vi prøver å være veldig åpne for innspill. Hun virker altså som om hun har det bra når alt er kjent og slik det pleide å være. Når hun er alene hjemme slik hun var før når hun var eneste hund i heimen. Det er sjelden hun må være alene hjemme, det er ingen som er på jobb hele dagen lenger. Men,når vi tar med oss mini og drar,ser hun veldig blid ut,og går ned og legger seg med en gang.        
    • Hvordan er unghunden alene hjemme uten gamlemor? Jeg tenker at det kanskje er den yngste som rett og slett trenger mer alenetrening for å finne roen alene først. Jeg regner med dere har gjort de vanlige tingene med begge, som å gå tur eller aktivisering før dere går fra dem, har på radio, ikke for mye eller for lite plass, osv.  Hvis de er alene sammen med tilgang på kun ett rom og senger lett tilgjengelig, hvordan går det da? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...