Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Belgerpia
Skrevet

Hmm? Aldri jeg hørt.. De jeg kjenner med miniatyrhunder (også opdrettere) forer bikkjene på samme måte som med de store, null problem. 3 ganger mat om dagen har jeg hørt er "normen" for valp, uansett stor eller liten.

Vel, jeg har hørt om flere som har hunder som nesten "svimer av" eller svimer av og som er utredet for epilepsi med en masse blodprøver og resultatet for flere av dem har vært at blodsukkeret har vært altfor lavt. Ved hyppigere foring har problemet forsvunnet.

Trådstarter - finn mat som smaker godt - gi mat fem til seks ganger om dagen og fjern matskålen mellom måltidene.

Skrevet

Vel, jeg har hørt om flere som har hunder som nesten "svimer av" eller svimer av og som er utredet for epilepsi med en masse blodprøver og resultatet for flere av dem har vært at blodsukkeret har vært altfor lavt. Ved hyppigere foring har problemet forsvunnet.

Trådstarter - finn mat som smaker godt - gi mat fem til seks ganger om dagen og fjern matskålen mellom måltidene.

Aldri jeg hørt om på papillon/phalene værtfal, kanskje det er forskjell på rasene :)

Skrevet

Var hos dyrlegen i dag og det var ikke epilepsi han hadde :) det så legen med engang, men kanskje han har sukkersyke, skal til legen igjen i neste uke

Skrevet

Jeg forer mine miniatyrvalper på samme måte som jeg forer store valper. Fra fødsel til levering. Ved levering fores de gjerne 3 ganger i døgnet.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Igjen, sjekk raseklubben i hjemlandet. Kooiker er som du sier, en spaniel, fra Nederland opprinnelig. Ingen hunder må brukes til jakt, men hunder som er avlet for å jobbe krever mer enn selskapshunder, og bør brukes aktivt til hundesport eller arbeid for å trives. Kromfohrlander er en tysk selskapshund som har blant annet terrier i linjene. De skal visstnok ikke ha så mye jaktinstinkt, det er jeg skeptisk til. Det er veldig få av dem i Norge. Er du bare nysgjerrig på raser, eller ser du etter en rase som kan passe deg? Det kan være enklere å starte en tråd med hva du ser etter og hva slags livsstil du har og hundetype som passer, enn å spørre om hver enkelt hunderase. Hvis du bare er interessert i informasjon om hunderaser så anbefaler jeg et bra hundeleksikon og å bruke hjemmesidene til raseklubbene i hjemlandet til rasen.   
    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...