Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Domino og Jippi er på påskeferie hos oss, og de fant seg innmari fort til rette hos gutta. Pøbel var bittelitt skummel i de første sekundene, og valpene tødde opp superkjapt. Morsomt å se! Etterhvert som de ble kjent med Pøbel, tok jeg med meg Kamar opp også, og husket å ta med kameraet i samme slengen. Kamar har jo møtt valpene før, og det gikk kjempefint. Full fart med en eneste gang. :)

Søøøte, trygge basseluskvalper.

7032518775_2422f03a66_c.jpg

Må undersøkes! ;)

7032519191_d41393e11e_c.jpg

Kamar hilser på Jippi, Domino har det travelt i bakgrunnen.

7032519783_a43943517a_c.jpg

Wuhu! Du var kul!, sa Jippi.

6886424310_d7970a65d4_c.jpg

Søte Domino.

7032520725_608344bef3_c.jpg

Alle vil ha godbit, helst alle på engang.

6886425278_99e34ffe9f_c.jpg

Domino vet visst at navnet hans betyr mat. :lol:

7032521731_f21937a9ba_c.jpg

Kamar ble litt forfjamset over hvor lett valper velter.

7032522325_16e58e03f9_c.jpg

"slutt å velte!"

7032522833_f9a1cae54d_c.jpg

Søøøte Domino.

6886427450_17932a1b63_c.jpg

WROOOM!

7032523883_bee64220b8_c.jpg

Domino sier at Kamar hadde fint halsbånd, og at han ønsker seg et sånt et han også.

6886428524_ffdea49327_c.jpg

4 fine i farta.

7032524897_0760fbbeb9_c.jpg

En fornøyd Pøbel med sovesveis over hele seg ...

6886429570_531fa74215_c.jpg

Kamar hvisker ting i øret på Domino. Mon tro hva de planlegger ...

7032526019_eccaea25f0_c.jpg

Godbitsøk.

6886430700_a2fbf72294_c.jpg

Søte Jippi.

7032527075_97c2f685e9_c.jpg

Mon tro om noen har mistet en godbit?

7032527537_8df68548b3_c.jpg

Virrvarr. :lol:

6886432062_593a909b00_c.jpg

Tre basselusker.

6886432408_97049ef81e_c.jpg

På rekke og rad.

7032528901_a2faecfcc2_c.jpg

Domino er snurt, fordi han bare fikk EN godbit!

6886469044_3577dfac1a_c.jpg

Heldigvis kom søstera, så da vanket det visst mer godbiter allikevel. ;)

6886433758_769c36e2a1_c.jpg

  • Like 3
Skrevet

7032520725_608344bef3_c.jpg

Nåmmen! Jeg får lyst til å stjele han, så søt er han :wub:

Nå tok jeg meg selv i å tenke at kanskje ikke mopsevalper er de søteste valpene i verden likevel :o

  • Like 1
Skrevet

Goshameg, så herlige bilder! Tror de har kjempegodt av litt påskeferie hos dere altså!

Ser de er litt sånn "Åååå, så store og sterke og kule dere er. Ser dere så små og søte vi er???" :wub:

Tuuusen takk Anette, dere er gull verdt altså!

  • Like 1
Skrevet

naaaaw, så herlig bildeserie! Store onkel Pøbel og ikke fullt så store onkel Kamar og så to små basselusk-drops.. Kan det bli noe finere?

Ne-ei! Kan ikke det. Det har faktisk gått over all forventning, og Pøbel og Kamar oppfører seg som om valpene alltid har bodd her. Og valpene oppfører seg som de alltid har bodd her - ganske kult, i grunn. Og valpene er sååå glade, logrer hele tiden og legger ørene bakover og er generelt ganske søte. Valpene har fine onkler, de!

Ååååå jeg har sååå lyst å treffe basenjivalp en dag, for en hærlig gjeng!

Du kan få treffe en unghund engang om du vil? På NKK Hordaland, f. eks? Kamar sier ikke neitakk til litt ørekløing! ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...