Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg innså ikke før nå nettopp hvor ille dette var. Jeg har merket en økning i kløing i det siste, hun klør seg utrolig mye og det er midt oppå kroppen det er værst. Når hun står i ro så ser jeg at hun "beveger" huden mye, sikkert fordi det klør.

Så har jeg kjent at når jeg stikker hånden inn i pelsen der hun klør mest så er hun glovarm. Har sjekket huden, ingen rødhet eller blemmer slik som da hun hadde våteksem.

Nå nettopp sjekket jeg nøyere, og så at hun hadde to punkter på hver side av kroppen, ved overlåret som er lite pels på, sikkert pga kløing.

Jeg fikk jo panikk med en gang, første jeg tenkte var allergi, men hva tror dere? Håper det er noe som kan løses med en kur av noe slag :P

Skal bestille time hos dyrelege i morgen, men alltid greit å høre med erfarne hundefolk.

541680_10151443595845529_707430528_23372473_96767221_n.jpg

Skrevet

Jeg ville fått veterinæren til å ta et hudskrap og sjekke for pelsmidd eller lignende.

Eldste tispen min hadde samme symptomene som du beskriver, da hun var unghund, og fikk tatt et hudskrap som viste fullt av pelsmidd.

Dersom det er dette, er det lett å behandle, og du får mest sannsynlig et spot-on middel som heter Stronghold.

Lykke til, håper det bare er noe så enkelt som dette :)

Skrevet

Hehe.... Den dagen jeg klipper min napperase fryser ******* over :-)

Jeg orket ikke skrive noe her i går for jeg fikk vite at det mest sannsynlig ER snakk om allergi :-( de tok to hudskraper, ingen av de viste verken midd eller andre parasitter. Hun mangler visst underpels på hele ryggen og har klødd/bitt vekk mye pels på bena.... De ga henne drypp i nakken og sa jeg skulle vente 14 dager for å se. Blir det ikke bedre skal vi til hudspesialist for utredning.

Har gått 100% over på vom for å utelukke om de er tørrforet (hun har i hovedsak gått på vom, men fått tørrfor innimellom).

Skrevet

Uff, det var kjipt! Håper det ordner seg fort :wub:

ånei, krysser fingre for at det ikke er allergi! :(

Takk begge to! Jeg håper det samme og krysser alt som kan krysses! Merker jeg blir helt gal for håper sånn å se resultater av dryppet at jeg innbiller meg ting :-P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...