Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundetrener/instruktør kurs/utdanning...?


Recommended Posts

Skrevet

Heei, jeg ønsker å jobbe med hunder og tenker da instruktør eller noe i den dur...har også tenkt mye på noe innen dyre/hunde psykologi og fant noe i Danmark, det er utelukket å reise dit for ca 1 år, MEN jeg sendte mail til dem og spurte om jeg kunne ta utdanningen via internett. Jeg fikk svar om att dette var mulig hvis jeg kunne bruke mye film og bilder..dette virket helt perfekt heeeeelt til jeg fant ut prisen..27 000 kr, noe jeg ikke har råd til desverre....:/ Så da lurer jeg på om noen her har noen ideer om hva jeg burde gjøre.

Det hadde vært fint om det hadde vært noe innen Oppland hvis kursene er over lengre tid, men hvis kursene varer i helger eller noe slik kan det funke utenfor oppland også. ;)

Så er det noen der ute med tips??? :):)

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Et tips er å først få erfaring med å trene flere forskjellige hunder og trene dem fram over nybegynnerstadiet i den sporten du er interessert i (bruks, lydighet, agility, gjeting el). At man kan trene sin egen første hund, betyr ikke at man har nok erfaring til å løse problemer med andre hunder :) Så gå kurs og lære mye generelt og skaff deg praktisk erfaring.

Det finnes det ganske mange forskjellige instruktørutdannelser. Jeg har ikke prøvd noen av dem, men alle, koster nok såpass som den du har sett på. Canis sin f.eks. koster 30.000. NKK sin utdannelse vet jeg ikke prisen på, men der må du bli anbefalt av en hundeklubb, og ofte betaler klubben for utdannelsen, eller deler av utdannelsen, mot at du forplikter deg til å instuere på et visst antall kurs i klubben. Men det finnes det nok mange forskjellige ordninger på. forresten er hundetrening så praktisk, at jeg ser ikke poenget i å ta en instruktørutdannelse over nett. Å være instruktør er å jobbe med mennesker. Det er ikke hundne du skal instruere, det er eierne. Men du må ha nok erfaring og kunnskap om hund til å kunne se problemer og løsninger for den enkelte hund og videreformidle det på en forståelig måte. Det er nok ganske vanlig med helgesamlinger på denne type utdanninger.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...