Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvor stor forskjell er det på modellene til canon? Jeg ønsker å kjøpe et digitalkamera som jeg kan ta bilder av hunden og filme hunden med, og har f.eks. sett på de tre følgende modellene:

- Canon Ixus 230 HS Kompaktkamera (1700 kroner)

- Canon Powershot G2 Kompaktkamera (3500 kroner)

- Canon Powershot S100 Kompaktkamera (3500 kroner)

Hva er forskjellen på dem i praksis? Er f.eks. S100 så mye bedre enn 230 HS at det er verdt den doble prisen?

230: f, 2.0-5.9, optisk zoom 8x

S100: f, 3.0-5.9, optisk zoom 5x

Sensormål var forskjellig og brennvidde var forskjellig. Ellers syns jeg det meste på de to kameraene virket likt. Men så vet jeg lite om hvor viktig de forskjellene jeg fant er. Noen som har peiling? Finnes det andre merker jeg bør vurdere?

Vil helst ha et kamera som kan ta gode bilder selv om det ikke strålende sol ute (bor i Bergen hvor det ofte er grått og trist vær), og som tåler at hunden er i bevegelse. Og jeg vil også at det skal være ganske enkelt å overføre bildene til dataen, men det regner jeg nesten med at det er med de fleste kamera.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...