Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei :)

Jeg har to hunder, en dachs/terrier blanding og en shetland sheepdog. Dachs blandingen som forøvrig er verdens herligste hund lider desverre av genetisk seperasjonsangst som takler ikke å være alene hjemme i lange perioder.

Derfor lurte jeg på om noen vet om en hjemmeværende eller eldre person i Asker, drammen, Lier, sandvika området som har lyst på selskap av en eller to søte små hunder. De trenger ikke få lange turer, det er bare snakk om selskap og kos.

Kan evt betale noe for tjenesten.

DSC00864.jpg

Skrevet

Stella (?) har jeg vel så vidt truffet i drivhuset en gang hvis ikke jeg tar heeelt feil nå? Er den andre tispe/hann? Hvilke dager/tidspunkt er det snakk om? Daglig? Må begge være samme plass? :P

Jeg har jo en del fri på dagtid, så kunne hjulpet deg innimellom, hvertfall med en, hvis det går greit for Aïda :P hehe.

Skrevet

Stella (?) har jeg vel så vidt truffet i drivhuset en gang hvis ikke jeg tar heeelt feil nå? Er den andre tispe/hann? Hvilke dager/tidspunkt er det snakk om? Daglig? Må begge være samme plass? :P

Jeg har jo en del fri på dagtid, så kunne hjulpet deg innimellom, hvertfall med en, hvis det går greit for Aïda :P hehe.

Stella ja :) Den andre Casper er en gutt...

de trenger ikke være på samme sted nei, jeg tenkte å sette annonse i avisen så kanskje jeg finner en annen person som kan ta den andre :)

Det er Stella som er hovedproblemet, hun takler som sagt svært dårlig å være alene, og nå som samboer går ut i full jobb så klarer vi ikke lenger å organisere det slik at noen er hjemme hos henne.

Hun er veldig grei inne, man merker ikke at hun er der :P

Vi kan jo la Aida og Stella hilse en gang og se hvordan det går :)

Skrevet

Therese er en veldig flink hundepasser! :) Bare litt treig med bilder. *hint*

(beklager OT, jeg skulle gjerne passet, men tre i hus holder tror jeg)

Skrevet

Therese er en veldig flink hundepasser! :) Bare litt treig med bilder. *hint*

(beklager OT, jeg skulle gjerne passet, men tre i hus holder tror jeg)

:) hehe ser den! Særlig når den ene er stor som en ponny :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...