Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen i Bergen som kan tenke seg å passe to Chihuahua jenter iblant -både i kortere og i lengre perioder?

Hun ene er to år og hun andre er 1,4 år. De er begge to stuerene og røyter ikke sååå mye da de er korthåret. Hun ene er ikke så begeistret for små barn, så du bør ikke ha barn under 10 år.

Det er bare å ta kontakt for mere info. :)

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Skrevet

Jeg har ikke vært her på lenge, så har ikke sett svaret ditt før nå. Jeg trenger fortsatt hundepass hvis du eller noen andre er interessert. :)

Jeg er ute etter noen som kan passe jentene mine iblant i forbindelse med ferier og ellers ved behov -både dagspass og lengre pass.

Til høsten så skal jeg begynne å studere og da kan jeg være interessert i et fast opplegg med pass så de slipper å være alene så alt for lenge.

Bor i Sandviken, men sålenge du bor sentralt i Bergen så vil jeg selvsagt bringe de til deg. :)

Jeg tenker 200 kr for pass av begge to, og vil selvsagt ha med fór og det de ellers trenger. :)

Det er viktig at du ikke har små barn for hun ene takler ikke barn noe særlig.

Hvis noen er interessert så bare å ta kontakt.

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg har ikke vært her på lenge, så har ikke sett svaret ditt før nå. Jeg trenger fortsatt hundepass hvis du eller noen andre er interessert. :)

Jeg er ute etter noen som kan passe jentene mine iblant i forbindelse med ferier og ellers ved behov -både dagspass og lengre pass.

Til høsten så skal jeg begynne å studere og da kan jeg være interessert i et fast opplegg med pass så de slipper å være alene så alt for lenge.

Bor i Sandviken, men sålenge du bor sentralt i Bergen så vil jeg selvsagt bringe de til deg. :)

Jeg tenker 200 kr for pass av begge to, og vil selvsagt ha med fór og det de ellers trenger. :)

Det er viktig at du ikke har små barn for hun ene takler ikke barn noe særlig.

Hvis noen er interessert så bare å ta kontakt.

OBS! Jeg mente 200kr pr. påbegynte dag altså, ikke kun 200 kr. :)

Jeg trenger fortsatt noen snille folk som kan passe jentene mine. Bare å ta kontakt. :)

Skrevet

hei

jeg er intessert i å passe hundene dine i ferier eller lengre perioder. jeg bor i loddefjord området, så dagspass er gjerne tungvint.

Det høres bra ut. Har du hunder selv? Barn?

Jobber du eller er du hjemmeværende? Det er en fordel at hundene slipper å være hjemme alene så alt for lenge...

Skrevet

jeg er en snart 16 år gammel jente. jeg har god og lang erfaring med å passe hunder, og har passet hunder hjemme hos meg flere ganger. jeg har kun eldre søsken.

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...