Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har du hørt med Trust/SAS?

Jeg tror ikke det er så mange direkteflygninger om det er noen i det hele tatt.

Jeg vet at Trust/SAS har samarbeidende flygninger fra enkelte store internasjonale flyplasser i USA til Frankfurt

Skrevet

Takk for svar. Vet at det er et selskap som flyr direkte til Sverige, men finner ikke ut hvem det er.

Har kontaktet SAS, men ikke fått noe svar.

Opprinnelig skulle hun reise med World Pet Travel, men noen fortalte meg at det blir mye billigere om man bestiller direkte via flyselskapet/Cargoselskapet, og ikke via et mellomledd?

Jeg har sendt mail til flere Cargoselskap, men til nå har bare CoCargo svart. Jeg spurte om de fløy direkte til Sverige eller Oslo, og fikk som svar at oppdretteren i Amerika måtte booke billetten. Ja, takk for at du svarte på det jeg spurte om liksom.

Vedlagt fikk jeg også en pristabell (som jeg la ved nederst i innlegget). Regnet ut at valpen + bur vil veie maks 25 LBS.

Vil det si - utifra tabellen - at det bare koster rundt 559 ($?) å få fraktet valpen til Europa? Om de for eksempel flyr direkte til Amsterdam kan jeg jo bare hente henne der. Valpen vil da få kortere reisevei alene (og slippe flybyttet som jeg har vært litt redd for), OG det vil bli myye billigere.

Hvorfor eget selskap? Vanlige rutefly tar da med seg hund uten passasjer, gjør de ikke?

Jeg har jo tatt kontakt med en rekke flyselskap, men det er cargoselskapene deres igjen jeg blir videresendt til. For eksempel SAS Cargo.

Skrevet

Har du forsøkt å ta kontakt med Simon Ruddle?

[email protected]

Han har ihvertfall med transport fra UK å gjøre, kan godt hende han vet veien videre for å få ordnet fra US til NO og..

Skrevet

Hvorfor eget selskap? Vanlige rutefly tar da med seg hund uten passasjer, gjør de ikke?

En som ikke er passasjer kan ikke sende bagasje, da er det Cargo og må gjennom et selskap som håndterer slikt.

Dette er noe selskapene er svært glad i, rett og slett som en følge av at dette gir flyselskapene store ekstrainntekter.

Skrevet

En som ikke er passasjer kan ikke sende bagasje, da er det Cargo og må gjennom et selskap som håndterer slikt.

Dette er noe selskapene er svært glad i, rett og slett som en følge av at dette gir flyselskapene store ekstrainntekter.

Det vet jeg da, men flyselskapet må jo vite hvem som handler cargo for dem, samt om de flyr direkte eller ei?

Skrevet

Lufthansa Cargo fraktet mamma og pappa sine hunder til Abu Dhabi, prøv å ta kontakt med de!

Guest Jonna
Skrevet

Har du sjekket hva mattilsynet sier om du henter valpen ut i Sverige også inn i Norge? Mattilsynet skal jo sjekke den.

Skrevet

Har du sjekket hva mattilsynet sier om du henter valpen ut i Sverige også inn i Norge? Mattilsynet skal jo sjekke den.

Sendte de mail i går angående det, men tror det skal være i orden, sålenge jeg møter en veterinær på grensen.

Skrevet

En som ikke er passasjer kan ikke sende bagasje, da er det Cargo og må gjennom et selskap som håndterer slikt.

Dette er noe selskapene er svært glad i, rett og slett som en følge av at dette gir flyselskapene store ekstrainntekter.

Det er jo ikke bare derfor. Det har jo med sikkerheten å gjøre også.

Skulle ønske jeg hadde litt mer innsikt i cargoselskapene gjennom jobben så jeg kunne hjulpet deg, men det har jeg altså ikke.

Skrevet

Om bare Chicago hadde vært litt nærmere Boston… dit reiser jeg fra til Norge rundt midten av april.

Lykke til med å få tak i rette folk hos cargoselskapene, har selv vært borti det der :gaah:

Skrevet

:)

Har fått svar fra flere flyselskap, men blir henvist videre til egne Cargoselskap for dyr.

Dette var svaret fra en av de:

All of our live animals bookings out of the United States need to come from a Pet air carrier. In the Chicago area they are as follows:

Edit:

Dette var det Lufthansa som skrev. De flyr direkte fra Chicago til Frankfurt, så å hente henne i Frankfurt er da også et alternativ hvis prisene er greie hos disse selskapene.

  • Like 1
Skrevet

I USA flyr de ikke med dyr som baggasje i det hele tatt. Du "maa" sende hunden med CargoSelskap hvis du skal fly innenlands. Saa at de henviser deg til cargoselskap er ikke saa rart.

Hvis du flyr valpen fra Chicago/N.Y direkte til Europa kan du bruke europeeiske selskap som opererer med andre regler enn amerikanske flyselskap.

S.A.S har direkte-flygniner til baade Arlanda, Kobenhavn, Oslo og Amsterdam fra N.Y/Chichago. De bruker TrustForwarding saa du kan jo ta kontakt med dem.

Skal valpen fly alene, eller henter du den?

... ogsa er det store sporsmalet, hvilken tid paa aaret er det snakk om? Amerikanske flyselskap har ikke lov til aa frakte dyr om sommeren pga varmen.

Skrevet

I USA flyr de ikke med dyr som baggasje i det hele tatt. Du "maa" sende hunden med CargoSelskap hvis du skal fly innenlands. Saa at de henviser deg til cargoselskap er ikke saa rart.

Hvis du flyr valpen fra Chicago/N.Y direkte til Europa kan du bruke europeeiske selskap som opererer med andre regler enn amerikanske flyselskap.

S.A.S har direkte-flygniner til baade Arlanda, Kobenhavn, Oslo og Amsterdam fra N.Y/Chichago. De bruker TrustForwarding saa du kan jo ta kontakt med dem.

Skal valpen fly alene, eller henter du den?

... ogsa er det store sporsmalet, hvilken tid paa aaret er det snakk om? Amerikanske flyselskap har ikke lov til aa frakte dyr om sommeren pga varmen.

Takk for svar! Sendte mail til Trust tidligere i dag.

Valpen skal fly alene i midten av april, så det skal ikke være noe problem.

Skrevet

Dobbeltposter for å si at en venninne drar ned og henter henne med fly, og da har jeg noen spørsmål til :)

Valpen veier nok rundt 6 kg, og reiser i samme bur som en annen basenji som veier ca 8 kg(?). Altså skal det to hunder i samme bur. Må det betales overvekt på grunn av dette? Koster det ellers noe å frakte hund som spesialbagasje?

Reisen blir mest sannsynlig med KLM, men jeg skjønner ikke sidene deres... https://www.klm.com/travel/no_no/prepare_for_travel/baggage/excess/bagagge_piececoncept.htm#p1

Under "priser for dyr" i sone 4 (USA) står det 200$. Er dette utenom overvekt? Eller alle slags dyr under 75 kg? Dobles dette beløpet når man reiser med to dyr?

*sende mail til KLM*

Skrevet

USA er da sone 3 ut fra hva jeg kan lese.. (De forente stater)

Det koster $200 for dyr i kabinen (som håndbagasje) ser det ut som for meg..

Det står ikke noe om prisen som innsjekket bagasje på den siden..

Skrevet

Åh, sone 3 ja :)

Men står det ikke noe nederst på siden? Under "priser for dyr"?

Jeg bare forstår ikke om det kommer en pris (for overvekt) i tillegg til dette, og om de 200$ må betales PER hund?

Skrevet

De $200 er etter hva jeg forstår betaling for valp i kabin, mens det ikke står oppgitt pris i cargo.. Du må nok prate med noen som driver med sånt for å få gode svar..

Skrevet

We thank you for your e-mail.

Flights operated by Air France, KLM and Delta Air Lines limit the transport of pets to cats and

dogs. The costs depend on the destination. Also, if the pet is travelling as check-in baggage and

the transfer at Amsterdam Schiphol Airport lasts longer than 2 hours, an additional fee of EUR 150

(or USD/CAD 200) will be charged to cover the animal?s care during the transfer. The transport of a

cat or dog is not included in the free baggage allowance.

Please note that restrictions and embargoes may apply to the transport of cats and dogs during

periods of low temperatures. This is especially relevant during the summer or winter schedule or

when the flight involves a small aircraft.

Fikk jo egentlig ikke svar på spørsmålet mitt, så sendte en ny mail. Slik jeg har forstått det blir vi ikke belastet beløpet på 150 EUR fordi vår mellomlanding i Amsterdam bare er på èn time (og hundene da slipper å sjekkes in på "Pet Hotel").

Skrevet

Litt nysgjerrig bare ( :P ) - hva skjedde med "World Pet Travel" som du omtalte så positivt i tråden om Pim? Jeg satt og leste det og stilte spørsmålstegn til meg selv pga routings som virket merkelig, men jeg veit ikke om det bare var pris eller annet som gjorde at dere gikk vekk fra dem?

Skal selv fly T/R OSL-ORD de siste dagene av Mars, men det var vel litt tidlig :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...