Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja, jeg vet ikke om det er det som skjer, men når jeg fokuserer med 55-200 objektivet, så er det som om "noe" (linsene)? gjør et lite "vipp" tilbake, jeg ser bevegelsen i søkeren. Objektivet er et Nikon Nikkor med ED, AF-S og SWM. Er det silent-wave-motoren som gjør at det virker sånn? De to andre objektivene mine med zoom kan jeg ikke se at dette skjer i. Når jeg har trykket ned utløserknappen og bildet er tatt, så høres en svak dur i ca 2 sek, før jeg kan se i søkeren at linsene "faller på plass" og det kommer et lite dobbeltklikk. Det samme skjer om jeg bare fokuserer.

Jeg har hatt objektivet inne til reklamasjon fordi det ikke fokuserte skikkelig. Dette ble ordnet. Men skal det være sånn som jeg beskriver? (Hvis dere skjønner min forklaring)?

Skrevet

Når jeg ser i søkeren samtidig som jeg trykker utløserknappen halvveis ned, så begynner denne suse/durelyden idet objektivet finner fokus, den varer etpar sekunder og så er det som om linsene klikker på plass igjen. Etpar myke klikk rett etter hverandre, ved det siste "faller bildet ned" og duren stopper. Ser at de andre objektivene også har SWM så det kan iallefall ikke skyldes det. Jaja, får vel levere det inn igjen til reklamasjon. Håper reklamasjonstiden er mer enn et år?

Måtte for sikkerhets skyld sette på kitlinsen og sjekke om jeg husket feil. Der høres bare den svake fokusmotoren og ingen ting mer etterat det har fokusert eller bildet er tatt.

Skrevet

Har ikke hørt om dette problemet før, men kan man ganske stor sikkerhet si at det er noe galt.

Det eneste du skal høre fraet objektiv er "motor-lyden" når den fokuserer. Når fokus er funnet får du ofte en elektronisk pipelys som bekrefter dette. Hvis du hører fler mekaniske lyder utover dette kan det tyde på at noe er galt ja.

Skrevet

Den har vært avskrudd. Det er ikke VR på objektivet. Men skal prøve en gang til både med og uten bildestabilisatoren på for sikkerhets skyld før jeg leverer det inn i dag.

  • 1 month later...
Skrevet

Ja, i dag så fikk jeg objektivet tilbake fra reklamasjon. Det vil si: Jeg har fått et nytt. Og det har faktisk lønnet seg ganske mye, for på dette er det bildestabilisator, ED (spesielle linser som hindrer akromatisk aberrasjon) og en ekstra beskyttelsesveske. :bananas: Hipp hurra!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...