Gå til innhold
Hundesonen.no

Kjekke app. til mobil?


Recommended Posts

Skrevet

Har kjøpt med ny fancy mobil, som jeg ikke skjønner så mye av ennå men jeg jobber med saken :)

Lurer derfor på om det er noen av dere som har noen tips om kjekke, nyttige eller morsomme apper ?

Skrevet

Har ikke så mange apps selv, enda jeg har hatt iPhone en god stund, men har iallefall Tv-Guide der man selv kan velge alle kanalene man har for en lett oversikt over programmer som går nå + de 2 neste på hver kanal, så har jeg Matprat og Remas under 100-lappen.

Skrevet

Jeg bruker iTrackMyFitness som treningsapp og er veldig fornøyd med den.

Eller går det jo fort litt tid med spill, av det jeg spiller oftest er det Connect'Em og Angry Birds ( :D ) som topper listen.

Wordfeud er et must have, og dersom du liker å sette karakter på gubben(e) dine, så kan LoveCal anbefales :P

Dersom du handler mye på nett er Postens Sporingsapp veldig kjekk.

Ellers har Agria en app som heter Djurguiden, der man kan kan lese hva man skal gjøre hvis feks hunden/katten er overopphetet, eller har skadet poten så du må legge en potebandasje.

Skrevet
Jeg synes runkeeper er veldig greit, men har ikke prøvd andre program så grundig heller da.

Tapatalk, hvilken forskjell er det på hundesonens mobilversjon?

Stor forskjell ! Kanskje ikke på iPad, men på iPhone er det overlegent.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Stor forskjell ! Kanskje ikke på iPad, men på iPhone er det overlegent.

Nu vel du, det var vel å ta hardt i. Jeg ble ikke noe umiddelbar venn med tapatalk på iPhone og merkelig nok var jeg ikke alene om det. Jeg oppfatter den som å fikse ett par mangler som å kunne gå til siste side, siste leste o.l. Utover det var den bare rotete og jeg bruker fortsatt mobilversjonen, vel så greit og bortkasta 21,-

Andre apps jeg bruker:

NRK-Nett-TV

DNB

Posten-sporing

VKT Bussruter sjekk ditt busselskap, NSB?

Spotify

Finn.no

yr.no

Skype

Crayon, kult tegnespill

gule sider

Geocaching

Oslo lufthavn

Meny

"tapatalk"

Sketchbook for dere tegnegale bra tegneprg.

Meny

Bensinpris

Laser scan, for å scanne strekkoder og QR-koder.

iTranslate, dårlig oversetting sku gjerne hatt tips om ett bedre prg

Skrevet

IMDB sin app er grei for å søke opp filmer for å se rating osv.

NSB's app er også nyttig.

Matprat sin er også grei, der kan du legge alle ingredienser i handlelisten og dra rett i butikken. :P

Annet enn det har jeg vel egentlig bare teite spill jeg ikke bruker.

Skrevet
Nu vel du, det var vel å ta hardt i. Jeg ble ikke noe umiddelbar venn med tapatalk på iPhone og merkelig nok var jeg ikke alene om det. Jeg oppfatter den som å fikse ett par mangler som å kunne gå til siste side, siste leste o.l. Utover det var den bare rotete og jeg bruker fortsatt mobilversjonen, vel så greit og bortkasta 21,-

Andre apps jeg bruker:

NRK-Nett-TV

DNB

Posten-sporing

VKT Bussruter sjekk ditt busselskap, NSB?

Spotify

Finn.no

yr.no

Skype

Crayon, kult tegnespill

gule sider

Geocaching

Oslo lufthavn

Meny

"tapatalk"

Sketchbook for dere tegnegale bra tegneprg.

Meny

Bensinpris

Laser scan, for å scanne strekkoder og QR-koder.

iTranslate, dårlig oversetting sku gjerne hatt tips om ett bedre prg

Mulig mulig, jeg bruker tapatalt på tre forum og kun sonen har en mobilverson. Så for meg er det overlegent :)

(har brukt tapatalk i over et år nå, det er så greit å zappe mellom forumene via den)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...