Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Inatt så fikk lille mor diare, å siden da har vi hatt fult kjør med ut og inn så verken jeg eller hun har fått noe søvn :(

Men nå sover hun endelig :)

Hun er i fin form, hun herjer med den andre hunden og er ikke slapp (vistes at hun var litt trøtt men det er jo sikkert fordi hun ikke har fått sovet så mye) snuten er tørr, men kald(Vet man ikke skal stole på det) så jeg tror ikke hun har feber, men hun er varm på kroppen, mer enn normalt.. vet noen hva det vil si? Hun får iallefall ikke noe mat før i kveld/morgen (jeg har kokt ris hun skal få)

Jeg tenkte jeg skulle vente å se hvordan det utvikler seg før jeg eventuelt ringer vet. siden hun er i så god form at hun orker og herje, det kan jo hende det går over av seg selv også :)

Skrevet

Anbefaler deg å bare faste henne fullstendig i et døgn, så systemet får hvilt seg helt.

Eventuelt bare blande inn litt godt i vannet som en liten dash med leverpostei eller kraften fra ukrydret kjøtt om du skal steke kjøtt til middag alikevel senere, slik at hun får i seg mye nok væske.

Så kan du starte gradvis med kokt ris eller noe annen mild kost som kokt kyllingfilet i morgen.

Ingen grunn til å dra til veterinæren så lenge det ikke medvarer eller hun blir dårligere, virker slapp o.l.

Går det ikke over iløpet av 2-3 dager med skånekost og en dag fasting tar man turen. Kan da være tegn på en mage-/tarminfeksjon eller en parasitt som gir dårlig mage.

God bedring!

Skrevet

Ja, vi selger det på dyrebutikken, å så har vi hatt her hjemme men vi er tom og jeg har ikke husket å kjøpe ny :( det skal jeg gjøre på mandagen iallefall! :P

Men hun har blitt litt bedre nå, må ikke ut hele tiden nå :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...