Gå til innhold
Hundesonen.no

Straff for å være seg selv!


Recommended Posts

Skrevet

Når ble det tilatt med straff her inne for å være seg selv? Eksempel status oppdateringer? Og hvor finner jeg statuser til andre medlemmer som skal være så mer seriøse? Selvfølgelig må jeg bare le av at moderatorer bare MÅ moderere så de går inn på profilen min og blar gjennom statuser for å finne noe som ikke er seriøst nok, neida.. Men er det ikke min profil? Det er vel samme om hva andre enn meg og dem i vennelista mener om statusene mine? Så når ble det forbudt å ikke være seriøs nok på statuser, jeg er seriøs på mine og alt er sant det som står der.

Dere har hatt lite å moderere på meg i det siste.. Egentlig ingenting å moderere. Er det derfor dere blar opp gamle innlegg dere allerede har straffet meg for, og blar opp statuser som er på den personlige profilen jeg opprettet her inne? Jeg har ikke gjort noe som har brutt med reglene etter jeg kom inn igjen, likevel må dere lete etter gamle innlegg for å straffe meg. Idiotisk fremgangsmåte!

Skrevet

Hvorfor tar du ikke dette på PM til moderator, hva har resten med forumet med dette å gjøre?

Det kunne jeg sikkert, men moderatorer er ikke kjent for å svare på PM. Det er bare 1 av de som pleier å svare. Det har med å gjøre at jeg ser useriøse statuser hver dag ifra en person, mens mine som jeg mener er seriøse blir straffet. Skulle den andre personen også blitt straffet for statuser så tror jeg ikke den ville vært på forumet mer. Derfor lurer jeg på om det bare er meg som blir straffet for status oppdateringer uten grovt innhold.

Oppmerksomhet...

Dette er jo det typiske svaret ifra Hundesonen. Personangrep uten følger. Du ser kanskje tegningen, noen får holde på som de vil, mens andre blir straffet fordi dem oppdaterer en status på sin personlige profil.

Skrevet

Espen kommer til å komme tilbake til deg i løpet av i morgen når han ser våre beskjeder.

Denne tråden stenges, og lignende tråder vil også bli stengt.

Moderator IW.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan er han sammen med andre hunder? Er det mye lyd da også?  
    • Hei! Takk for svar:) Ja, vi har skjekket han hos vetrinær, og prøvd adaptil uten noen endring. Radio/annan lyd i bakgrunnen hjelper ingenting med mindre den skjermer for lyder utenfra, og da må vi ha volum så høyt at det blir irriterende for oss😅 Har prøvd ulik balanse med forskjellig mental og fysisk trening, og mengde. Vi merker at han er litt roligere om vi gjør aktiviteter som er mindre stressende for han, og trener mer spor/søk. Fortsatt langt over gjennomsnitt med bjeffing, men det er hevrtfall litt forbedring. Når det kommer til kastrering så er han kastert på grunn av andre medisinske årsaker, og for oss har ikke dette hatt noe innvirkning desverre. Har kommet frem til at dette helt sikkert er genetisk og han kommer nok alltid til å være litt varsler hund. Samtidig tenker jeg også at dette er noe som er vanskelig for han, og veldig stressende. 
    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...