Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Som alle andre hunder driver min valp å bytter til nye sterke fine tenner. Men det går ikke helt som det skal. Får frem tennene i underskjeven er ikke falt ut, men bare presset fremover og de nye er kommet opp bak.

Har vært en tur hos dyrlegen for å høre om dette, men fikk da bare greie på at om det samme skjedde med hjørne tennene måtte de trekke de, men dette ville de helt ikke gjøre før om noen mnd. For de måtte se om det kom nye tenner eller ikke.og de synes han var så liten enda (6mnd). Det er jo greit, men da jeg igjen prøvde å spør om framtenne som alt var synelig bak valpetennene fikk jeg ikke noe svar på dette .

Er det noen her som kan svare på om det er farlig , vill jo tro tennene gnisser litt mot hverandre. Litt usikker på hva jeg skal gjøre her. Hva ville dere gjort om dette var deres valp?

Skrevet

Kanskje du kan prøve å hjelpe til med å løsne dem litt? Gi valpen litt harde tyggeleker eller fryste grønnsaker.. Gulerot feks, eller kanskje knaskerøtter til en liten pomme? :P:)

Vi gjorde hvertfall det da Zera knakk sin hjørnetann (valpetann)

Skrevet

Hjørnetennene til både den hunden vi har nå og den forrige kom opp foran melketennene. Så ble de presset ut etterhvert. Dyrlegen min sa i alle fall at det var normalt.

Skrevet

Da skal jeg ta kontakt med oppdretteren å høre med han .

Men de nye tennene har vokst seg lengre enn (valpe) framtennene så når han biter på noe er det kunne de nye tennene som blir brukt.

Skrevet

Har fått høre at de små rasene ofte må trekke tenner? Har en venninne som har en pomerainien, hun måtte inn å trekke tenner på sin. Måtte og trekke tenner på valpen min her for 2 uker siden. Og vi fikk beskjed om at det beste var å få dem ut, slik at ikke tannstillingen ble feil... :-)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
    • Det er individuelle forskjeller, men alle disse må børstes regelmessig og bades innimellom for å holde pelsen ren og fin. Corgi krever mindre pelsstell, men røyter ganske mye. Alle er jo gjeterhunder som er mest brukt som selskapshund, men corgi og sheltie har nok en del mer vakt/varsling enn de litt større rasene, og corgiene har erfaringsmessig mer gjeterinstinkt. Alle rasene er hunder som bør få brukt seg utover å være familiehund og gå på tur.
    • Er det greie mentale instinkter på Eurasier? Noe rusk der? Har vurdert rasen lenge siden virker som om det er en grei allroundhund.
    • Er det like mye pelsstell på langhåret collie, Shetland sheepdog og bearded collie? Og er det noen forskjell i mentalitet? Evt.Corgi
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...