Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har en oversikt over symptomer på muskel- eller senestrekk? Har prøvd å søke rundt på nettet, men finner ikke noe definitivt.

Jaily har vært halt på venstre forben det siste døgnet og jeg aner ikke hvorfor. Virker som om det er skuldra som er vond (igjen, ikke første gang), men finner ingen hevelser, sår, varme områder og ingen reaksjon ved berøring/håndtering av leddet. (Hun pleier ikke å reagere når det er jeg som håndterer vonde områder.) Har ikke sett noe til fall eller slag mot skuldra på tur eller lignende. Eneste "uvanlige" i det siste har vært litt mer lek med en annen hund enn vanlig.

Haltingen er verst når hun har vært i ro, og minsker etter ca 10 minutters rolig gange. Halter igjen etter ca 25 minutters rolig gange. Kan det være en strekk?

Første gang hun hadde lignende symptomer var det rimadyl og hvile i 10 dager. Fin etter det. De to andre gangene har det gått over etter 2-3 dager med hvile. Samme ben/ledd hver gang.

Skrevet

Nitro fikk et ganske kraftig strekk i låret en gang og da haltet han endel. Var ikke noe tvil om at det var "noe galt". Dro til veterinæren og han klemte i muskelen slik at han hylte høyt. Han fikk smertestillende sprøyte og betennelsesdempende og så rolig i noen dager.

Er det strekk vil det gå over etter noen rolige dager, så du kan nok vente å se om det bedrer seg.

Skrevet

Takk for svar. :)

Jeg regner med/krysser fingrene for at det bare er en strekk, men er nå engang litt hønemor da. Liker ikke at det er samme beinet og samme leddet gang på gang. Ser ikke bort fra at det kan være tilfeldig selvsagt! Men litt rart er det...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...