Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ring 8 på lørdag, 2 maller, men 6 gronniser og 4 terver.. Søndag, Ring 8 da også. ! malle, 3 gronniser og 6 terver. Fytti katta jeg er spent på detta altså.. Varga er jo aldeles ikke noen show hund, men jeg håper det går an og få en riktig kritikk og kanskje en exelent fordi :D

  • Svar 58
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ser ut til at vi kommer

Samme resultat som i går, så jeg klager ikke på denne helgen:)

Dommerlisten er ute. Hvem skal? Jeg stiller Smula begge dagene. Lørdag for John Muldoon - stilte henne for kona hans på Orkanger, og da ble hun 3BTK med CK. Søndag er det Miroslav Zidar. Har stilt

Skrevet

8 finner på lørdag, og 10 finner på søndag. Shait, ble med ett nervøs!

Det går så bra så! Han er jo så fin, også er det jo bare moro og sosialt :) vet du hvor mange som er juniorer da?

Skrevet

Det går så bra så! Han er jo så fin, også er det jo bare moro og sosialt :) vet du hvor mange som er juniorer da?

Vet av en annen hannhund og en tispe blant juniorene (: Og ellers vet jeg av 6 av de 8/10 hundene, så gleder meg til å finne ut hvem resten er :jump:

  • 2 weeks later...
Skrevet

1 rød og 1 blå sløyfe i dag, det er vi fornøyd med. Kjempe trivelig dommer som likte varga utrolig godt, men hun fikk trekk for at hun er for høy bak. Hun er for høy så noe annet hadde jeg ikke regnet med heller. Været derimot kunne ha vært bedre, så satser på bedring til i morgen så blir det nok en fin dag:)

Skrevet

Noen som skal dit i morgen og kan hilse på en akitavalp for meg? Skulle gjerne vært og sett han selv, men jeg har fast oppdrag på Retrieverklubben denne helgen. Han er fra mitt oppdrett. Kanskje noen kan ta bilde også?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...