Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvem skal?

Vi skal på spesial i Bergen på min bursdag, en uke etter bikkjas bursdag for fiiin dommer :D

Valpis skal går siste gang som 6-9mnd, 3 dager før han blir junior :)

Planene er å leve på lørdagen uansett resultat, siden det ikke er dommer for oss i Ølen dropper vi den i år :)

Skrevet

Jeg gadd ikke, siden vi absolutt ikke har noe å hente på småutstillinger i år. Det er jo morro å få prøve henne i championklasse, men valgte å ta det på Nordhordalandklubben sin utstilling istedenfor da den er nærmere :) Det er jobbhelg for meg da uansett.

Lykke til alle sammen! :D

Guest Lilli22
Skrevet

Jeg skal ned til ølen den helgen med Aron og stille han i junior klasse. Vet ikke hvilken dag enda da. Noen som har fått pm?

Skrevet

Jeg skal ned til ølen den helgen med Aron og stille han i junior klasse. Vet ikke hvilken dag enda da. Noen som har fått pm?

Øh. Kan ingenting om utstilling og mulig jeg er skikkelig ute og kjører nå. Men her står jo dagene? http://www.oevhk.net/

Guest Lilli22
Skrevet

Øh. Kan ingenting om utstilling og mulig jeg er skikkelig ute og kjører nå. Men her står jo dagene? http://www.oevhk.net/

Takk du vet tydeligvis mer enn meg hehe. =) har ikke fått det med meg

Du er ikke ute å kjøre ;)

, portis er i gr 8 dvs de stiller søndag Lene :)

takk ! =)

Skrevet

Vi skal stille lørdag.

Den gravide blir hjemme hos hundevakt, hehe.

Den mellomste er påmeldt og blir med, men tror jeg muligens trekker hun. (Hva skjedde med pelsen liksom)

Den yngste skal stilles i valpeklassen, 4-6mnd, første gang. Så det blir veldig spennende :)

Skrevet

Og der tilsa PM at vi må stå opp før fugla fiser.

Gad :P

Stille kl 09.00.

4 valper

14 voksne

Og til en forandring har jeg hannhund valp, ergo han skal først i ringen :P

Men var noen hunder før japanerne da.

Men vi må like fullt ta halv 6 båten fra OS/Halhjem er det vel... *trøtt av tanken*

Skrevet

Fantastisk oppmøte på belgerne... 2 røde og 2 svarte voksne.... Juhuu...

Dine, eller?

Jeg skulle melde på Action, men fant ut at jeg hadde glemt å registrere hunden til Norge :aww: Det var kun chippen som var registrert over til Norge, og det hjelper ikke så mye.

Jeg kommer nok inn med mine :)

Skrevet

Dine, eller?

Jeg skulle melde på Action, men fant ut at jeg hadde glemt å registrere hunden til Norge :aww: Det var kun chippen som var registrert over til Norge, og det hjelper ikke så mye.

Jeg kommer nok inn med mine :)

Hehe, nei, ene terven er min (Gigi), den andre bor på Bømlo :)

Hihi, lett å glemme ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...