Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg sliter med å finne bra utsteder i Oslo. Jeg flyttet til trøndelag når jeg var 19, så fikk såvidt smakt litt på bylivet i Oslo et års tid. Nå er jeg 25 og har ikke peiling på hvor man skal dra! Har vær ute et par ganger den siste tiden, og det har vært skikkelig mislykket... Vi har vandret fra sted til sted uten å finne noe som passer oss. De stedene vi har funnet har manglet dansegulv eller hatt for gammelt klientell eller for høy aldersgrense... Noen tips til bra steder? Hvor man finner folk på sin egen alder-ish og kan danse?

Edit: kan jo legge til at vi har prøvd oss på Aker Brygge, Grünerløkka, Bislet, Karl Johan..

Skrevet

Hmm nå husker jeg ikke hva steder heter igjen, men er vel Joe's Sportsbar eller noe, ligger ikke langt fra Nationaltheatret. Eneste er at det varierer litt når det er bra, men lørdager pleier å være greie.

Det er bra danseliv og man møter stortsett kule folk :)

Men ellers er jeg lite kjent i byen... drar nesten alltid ut her i Bærum :P

Skrevet

Vet om mange som trives på onkel Donald. Men spørs hva slags steder du liker? Pub? Bar? Nattklubb?

Ser forresten du liker å danse :P Hm... Latter da?

Har du forresten iPhone? Det er en app som heter "ut på byen". Den er helt genial og med GPS, som finner steder i nærheten av der du er.

Skrevet

Ooo, her var det mange gode forslag!

Hmm nå husker jeg ikke hva steder heter igjen, men er vel Joe's Sportsbar eller noe, ligger ikke langt fra Nationaltheatret. Eneste er at det varierer litt når det er bra, men lørdager pleier å være greie.

Det er bra danseliv og man møter stortsett kule folk :)

Men ellers er jeg lite kjent i byen... drar nesten alltid ut her i Bærum :P

Hvor i Bærum drar du ut? Er jo ikke så langt unna :) Var jo et par steder i Sandvika for noen år siden, men de er ikke der lenger...

Mono? Trompeten? Onkel Donald? Prøvd de?

Nope, men hørt om de to siste, får vel prøve dem ut :)

Vet om mange som trives på onkel Donald. Men spørs hva slags steder du liker? Pub? Bar? Nattklubb?

Ser forresten du liker å danse :P Hm... Latter da?

Har du forresten iPhone? Det er en app som heter "ut på byen". Den er helt genial og med GPS, som finner steder i nærheten av der du er.

Jeg liker det meste, alt ettersom :) Latter har jeg vel vært på en gang, men det husker jeg ikke så mye av :P hihi

Jeg har android, ser ikke ut som appen finnes til den :(

The Villa?

Verken hørt om eller prøvd, hvor ligger den? Hva slags utested er det?

Friday's og Trompeten kan være artige steder :)

Sist jeg var på Fridays var skikkelig lamt, men kanskje ikke like bra der på torsdager som fredag/lørdag?

I mine yngre dager var vi jo alltid ute på torsdager, men sist jeg prøvde de var det liksom ikke så mye liv :icon_confused:

Internasjonalen og Jaeger, evnt. Ryes (om du liker å danse swing, da).

Swing er vel ikke helt min stil :P danser heller til moderne musikk :)

*sjekke ut alle forslagene*

Skrevet

Hvor i Bærum drar du ut? Er jo ikke så langt unna :) Var jo et par steder i Sandvika for noen år siden, men de er ikke der lenger..

Som regel til Onkel Blaa i Bekkestua, og det er ihvertfall ikke langt fra Oslo, god bussforbindelse og går vel en trikkesak dit også.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...