Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei,

ut av latskap og mangel på kjennskap til forholdene i nærheten (forholdsvis nyinnflyttet) har jeg endt opp med å trene på Hellerud. Hyggelig det altså, men jeg skulle aller helst ha trent mer konkurranserettet og sammen med folk som konkurerer/ vil konkurrere innenfor NBFen. Noen som trener målrettet i nærheten? Jeg tenker nærheten som innenfor ca en halvtimes kjøring til treningssted, fra Nittedal?

Skrevet

Hva med Nannestad og omegn HK? Jeg er ikke såå god på geografien da.

Det er sånn ca 50 min å kjøre opp til Gardermoen fra meg, nå på vinterstid, og jeg er ikke hjemme før ca 17:30 på hverdagene... Det burde da være mulig å finne noen nærmere, jeg bor tross alt midt i tjukkeste sentrale østland?! :frantics: Når det er sagt, så har jeg jo skjønt at brukshundgruppa der oppe er spot on, så det ligger og gnager.

Skrevet

Ellers er det ei veldig aktiv dame i Nittedal som trener konkurranserettet både innen bruk og lp - kanskje du kan ta kontakt med henne? Hun trener litt ulike steder vet jeg, og har masse dyktige folk rundt seg.

Skrevet

Ellers er det ei veldig aktiv dame i Nittedal som trener konkurranserettet både innen bruk og lp - kanskje du kan ta kontakt med henne? Hun trener litt ulike steder vet jeg, og har masse dyktige folk rundt seg.

Hvem da? (Send på PM for eksempel?) :w00t:

Skrevet

trener du der selv?

Jeg har venner som trener der og har slengt meg med på treninger når noen tar meg med (billøs). Veldig gode treninger med masse kunnskap. Fin bane har de om sommeren til å trene bruks-lp på og stor fin skog til felt, spor osv. De tok meg imot med åpne armer første gangen og var veldig hyggelige :)

  • Like 1
Skrevet

Av en eller annen grunn får jeg ikke god-feelingen av Stovner hk sin nettside. Dessuten trener de jo på Lørenskog og på kløfta, ikke på stovner. Da er det nesten ett fett ifht å kjøre opp på Gardermoen. Så nå håper jeg å få plass på appellkurset på nohk senere i vinter, så får vi se :)

Guest Springthing
Skrevet

Jeg har i trent i Stovner Hundeklubb et par år nå. Jeg trener ikke bruks selv, men bruksmiljøet i klubben er godt og nivået ganske høyt. De er også veldig inkluderende overfor oss ferskingene syns jeg - jeg skal hive meg på sporkurset nå til våren.

Hallen på Kløfta er jo dessuten en gave fra gud nå i vintermånedene. Jeg syns det er verdt de 1250 kr pr halvår det koster å få trene der. Bruksfolka arrangerer også appell-cup der gjennom vinteren. De flytter seg til Valtjern ved Fetsund om sommeren. I tillegg disponerer klubben Lillo Arena på Grorud som er tilgjengelig for trening om sommeren, men her er det mest agility- og LP-folket som holder til (dog åpent for alle).

Jeg ser poenget med at Kløfta er langt unna (jeg bor i Oslo, så I should know), men for meg er tlbudet og miljøet verdt det.

Skrevet

Jeg har i trent i Stovner Hundeklubb et par år nå. Jeg trener ikke bruks selv, men bruksmiljøet i klubben er godt og nivået ganske høyt. De er også veldig inkluderende overfor oss ferskingene syns jeg - jeg skal hive meg på sporkurset nå til våren.

Hallen på Kløfta er jo dessuten en gave fra gud nå i vintermånedene. Jeg syns det er verdt de 1250 kr pr halvår det koster å få trene der. Bruksfolka arrangerer også appell-cup der gjennom vinteren. De flytter seg til Valtjern ved Fetsund om sommeren. I tillegg disponerer klubben Lillo Arena på Grorud som er tilgjengelig for trening om sommeren, men her er det mest agility- og LP-folket som holder til (dog åpent for alle).

Jeg ser poenget med at Kløfta er langt unna (jeg bor i Oslo, så I should know), men for meg er tlbudet og miljøet verdt det.

Takk for innlegget ditt! Cup er kult! Det gir jo veldig bra konkurransetrening. Jeg skal fortsette å ha Stovner hk i kikkerten, Men det virker veldig... Stort? Jeg vil jo gjerne komme et sted hvor det er mulig å bli litt kjent med folk og sånn... Jeg blir fort litt sånn grå mus i mengden...

Guest Springthing
Skrevet

Takk for innlegget ditt! Cup er kult! Det gir jo veldig bra konkurransetrening. Jeg skal fortsette å ha Stovner hk i kikkerten, Men det virker veldig... Stort? Jeg vil jo gjerne komme et sted hvor det er mulig å bli litt kjent med folk og sånn... Jeg blir fort litt sånn grå mus i mengden...

Nja, jeg vet ærlig talt ikke hvor mange de er, men det virker på meg som det ikke er så vanskelig å bli kjent med folk altså. I alle fall hvis man henger seg på kursene/samlingene/cupen. De har en masse minikurs på forskjellige deløvelser også denne våren (kryp, apportering etc), i tillegg til at de har et sporkurs for viderekomne uti mai en gang eller når det nå var. Du kan jo hive deg på et av disse og se om klubben er noe for deg?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...