Gå til innhold
Hundesonen.no

Er saueskinnet mitt ødelagt? (bilde)


Recommended Posts

Skrevet

Vasket saueskinnet mitt i dusjen i går med vanlig vann og spesialsåpe. Ulla foran er allerede tørr og ble som ny etter at jeg børstet den, men øverst der hvor skinnet bak ble vått bak ser det ut som på bildet. Lengre ned er skinnet tørt og er mye sterkere, men her oppe faller det fra hverandre bare jeg tar i det nesten. Blir det sterkere når det tørker igjen, eller kan jeg likegodt bare rive av og kaste den våte "ødelagte"delen?

o6i98m.jpg

Skrevet

Det er vanskelig å bedømme utfra et bilde.

Det kommer an på hvor tykt skinnet er der det er skadet, er de veldig tynt vil det være svekket for alltid pga revna. Er skinnet tykt, ville jeg latt det tørke helt, og så sydd igjen revna med bjørnetråd eller senetråd om du får tak i det. IKKE bruk nylontråd, det vil rive opp skinnet ennå mer.

Skrevet

Det er veldig tynt. Der hvor flenga stopper er det plutselig tykkere igjen, så tror det er et parti foran der som er veldig tynt..

Skrevet

Jeg har vasket et skinn en gang i Milo. Det som skjedde var at selve huden ble hard. Men det ble gjennomvått, for jeg hadde det i maskinen. Har en 50 år gammel babyskinnpose på loftet. Den er så skjør som det skinnet du viser. Er det gammelt?

Hvis du vil ha bry med det når det har tørket (hvis det er blitt sterkere da) så kan du kjøpe en skinnål og sy det sammen igjen med knapphullstwist. Sy 2 sting i samme hull til du har sydd langs hele skuren.

Skrevet

Tenker det er litt over 20 år gammelt. Jeg tok rett og slett og klippet av delen foran som var ødelagt og formet det så det ble pent ellers :) Det jeg klippet av har tørket nå, men det er fortsatt like skjørt, så jeg kastet den delen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...