Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som vil passe Tinka til sommeren?


Recommended Posts

Skrevet

Heei, kjære sonen!

Da er endelig datoene for sommerens Londontur satt. Vi blir borte fra 26. Juni til 5. Juli. Dette er min attenårsgave, og jeg gleder meg enormt! Ideelt sett ville jeg selvfølgelig hatt med meg snuppa, men når meningen med turen er å se så mange musikaler som mulig på kortest mulig tid, vil hun vel ha det bedre her hjemme. :P

Da jeg fikk henne var det en del av dere som kjente henne fra før, og som ville passe henne om jeg skulle trenge det. Husker ikke hvem det var, så da får dere heller melde dere her! :D

Jeg kan jo fortelle litt om henne, da, for dere som ikke kjenner henne. Ting kan jo ha forandret seg også.

Tinka er en phalénetispe på 3 år. Hun er livsglad, våken og eventyrlysten, men blir fort rolig når det er det som forventes av henne. Hun har en fantastisk av og på knapp, og holder seg alltid i ro inne, med mindre hun er veldig sulten eller må på do.

Til tross for at hun er veldig tilpassningsdyktig, er det noen ting jeg må tenke på. Hun er ikke veldig glad i store, voldsomme hunder. Av en eller annen grunn er hun spesielt usikker ovenfor sorte hunder. For eksempel er hun svært redd for venninnen min sin portugisiske vannhund som ikke eier sosiale antenner :lol: Men bortsett fra det er hun veldig fin med andre hunder. Hun finnes ikke dominerende, men er heller ikke typen som underkaster seg.

Jeg vil også gjerne at dere ikke bor så veldig langt unna Oslo. Jeg har ikke bil, og har ikke kjempelyst til å reise i timevis for å levere :P

Kommer egentlig ikke på noe er å fortelle, jeg. Still heller spørsmål! :) Håper noen kunne tenke seg en liten frøken på sommerbesøk.

16-09-2011-427.jpg?w=500&h=333

Skrevet

Vil veldig gjerne, og har passet flere små hunder tidligere i lengre perioder som har gått helt supert (selv ifølge min noe bortskjemte hund.)

Men bor nå med samboer i en leid leilighet der vi kun har fått lov til å ha en hund av huskdyr, så tror ikke det hadde vært så veldig populært enda.

Men håper dere finner en god hundepasser!

Skrevet

Kan godt være hos meg :)

Tesh har hun møtt flere ganger og det har jo ikke vært noe problem :) Selvom Tesh er stor er hun jo ikke voldsom lenger!

Bor som du vet i skogen! :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...