Gå til innhold
Hundesonen.no

Dere som går på media eller har mediekunnskaper


Guest Vicky

Recommended Posts

Skrevet

Fiksjonsstoff er stoff som ikke er sant. For eksempel en roman eller en episode av Hotel Cæsar. Les mer om fiksjon her:

http://no.wikipedia.org/wiki/Fiksjon

Kan tenke meg at gruppekommunikasjon er som ett forum på internett, men personlig kommunikasjon er e-post eller lignende. Men jeg vet ikke, les mer her: http://home.online.no/~emunch/venner.html

Det siste synes jeg Djervekvinnen forklarer veldig bra. Noen fonter er laget for og kunne vises best på skjerm, mens andre er laget for og kunne vises best på papir.

Skjermfonter: Fonter som er bearbeidet for å være lettleste på skjerm

Utskriftsfonter:

Skrevet

Skal ha prøve eksamen imorra, og husker ikke svaret på dette:

hva er gruppekommunikasjon? hva er personlig kommunikasjon? er ikke helt 100% sikker på den ass...

hva er fiksjonsstoff?

hva er forskjellen på skjermfonter og utrskriftsfonter?

Blir veldig gla hvis noen kan svare på det :lol:

Skrevet

Oi...Hadde eksamen i det samme engang men det er ca 10år siden så jeg husker ikke :lol: :oops: Det eneste jeg husker er behovspyramiden desverre.. ;)

Håper noen hjelper deg da...

Skrevet

hehe ;) er ikke lett å huske det etter så lang tid... finner vel noen som kan det . men takk for omtanken likevel! :lol:

Skrevet

Litt usikker på de første, men det med skjermfonter og utrskriftsfonter:

Forskjellen ligger vel i hvordan fonten vises på skjemen, og at den kan bli annerledes på trykk. Feks. Tenk raster, hvis fonten har fine detaljer (eks. seriffer) kan dette bli mindre pent på feks ubestrøket papir på trykk. Mye kommer også an på leselighet, at noen fonter vil gi dårligere lesbarhet på trykk enn på skjermen. Eneste måten å finne dette ut på er å bli kjent med de forskjellige fontene (groteske og antikva) hvordan de fungerer på skjerm og trykk. Skal man skrive ut noe, er det best å ta en prøveutskrift for test.

Vet ikke om dette ble akkurat det du tenkte på da..

Skrevet
Litt usikker på de første, men det med skjermfonter og utrskriftsfonter:

Forskjellen ligger vel i hvordan fonten vises på skjemen, og at den kan bli annerledes på trykk. Feks. Tenk raster, hvis fonten har fine detaljer (eks. seriffer) kan dette bli mindre pent på feks ubestrøket papir på trykk. Mye kommer også an på leselighet, at noen fonter vil gi dårligere lesbarhet på trykk enn på skjermen. Eneste måten å finne dette ut på er å bli kjent med de forskjellige fontene (groteske og antikva) hvordan de fungerer på skjerm og trykk. Skal man skrive ut noe, er det best å ta en prøveutskrift for test.

Vet ikke om dette ble akkurat det du tenkte på da..

Aha! tuuuuuusen takk for svar!! :lol: dette kom til stor hjelp akkurat nå! holder på å lage en kladd til det jeg skal si på fremføringen. Tusen takk Elisa!! ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...