Gå til innhold
Hundesonen.no

Kort eller langt kobbel


Mirai

Recommended Posts

Med min tidligere hund så hadde jeg absolutt best kontroll med kort bånd hvis han f.eks bestemte seg for å tulle o.l Hadde jeg langt bånd var det større sjanse for at han drog meg overende.

Balder drar minimalt i båndet, han går somregel uten bånd, men når jeg bruker bånd har han normalt lærbånd ca 1,5 m

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når jeg og Pito går i skogen eller i nabolaget går hun uten bånd hele året. Sommer eller vinter. Eller går jeg tur på den vanlige skogturen vår om sommeren har jeg bånd på siden da er det en del andre med hund som går tur.

Men er jeg ute hos pappa laaangt ute på landet så går jeg uten bånd. Ingen andre enn oss som går der uansett. :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er forskjelig. Når jeg bruker kjetingbånde mitt på Wilma som er 1m blir vi bare gående opp på hverandre, det er iriterende det. Jeg bruker til vanlig et 2,2m bånd som jeg surer irundt handen til jeg føler jeg har en passe lengde, slik at vi ikke blir gående oppå hverandre. :D Lar jeg bånde være helt slakt på 2m surer det seg fort irundt fotene på Wilma, å oppdager hun noe da så risikerer jeg nok å henge på slep vis jeg ikke er skikeli på vakt (har en tendels til å havne langt inni mine egene tanker når jeg er ute på tur).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bruker lærbånd på 150 cm (tror jeg) 99% av tiden Tinka går i bånd omtrent. Det syns jeg er passe lengde, for jeg kan ha det over skuldra når hun er løs uten at det henger og slenger, og hun kan få litt "spillerom" når hun går helt fritt, samtidig som det ikke blir for mye å bære på når hun må ha kort bånd. :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Hyper_Bærta
Det er forskjelig. Når jeg bruker kjetingbånde mitt på Wilma som er 1m blir vi bare gående opp på hverandre, det er iriterende det. Jeg bruker til vanlig et 2,2m bånd som jeg surer irundt handen til jeg føler jeg har en passe lengde, slik at vi ikke blir gående oppå hverandre. :D  Lar jeg bånde være helt slakt på 2m surer det seg fort irundt fotene på Wilma, å oppdager hun noe da så risikerer jeg nok å henge på slep vis jeg ikke er skikeli på vakt (har en tendels til å havne langt inni mine egene tanker når jeg er ute på tur).

Dette kunne ha vært min forklaring....=P Like hunder og sjeler vi to :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når føler du at du har mest kontroll på hunden, med kort eller langt kobbel? Hva er favoritten?  

Når blir hunden sterkest, når den har et stramt, kort kobbel, eller når du har en "slakk" å holde igjen på?

Hmm...favoritten her er nok mitt 2meter lange webb kobbel. Det bruker vi som oftest. skal vi trene, er det med et 2.40m tynt lærkobbel, og så har vi det korte til utstilling.

:D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...