Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heisann,

Jeg lurte på om det bodde noen soniser på lørenskog, nærmere bestemt i nærheten av Triaden? Her bor nemlig vi, og vi kjenner til en utrolig fin tursti over et jorde og så inn i skogen. Det finnes også et vann i nærheten hvor hundene våres bader om sommeren som er kanskje 20 min gåtur fra huset vårt. (7 min gåtur fra Triaden)

Og hvis det er noen som bor i nærheten, men er litt langt å gå hit, så er det parkeringsplass utenfor huset vårt for en bil.

Så er det noen soniser her som kunne tenke seg å treffe og ta noen turer sammen? :)

Skrevet

Jeg vil gjerne! :) Nå er Luna bare 13 uker, så orker ikke å gå kjempelangt, men etterhvert kan hun bli med på lengre turer :-)

Edit: Ellers er Leo veldig glad i laaange turer, så han blir gjerne med :-) Kan jo evt bare ha med en sekk eller lignende hvis Luna blir kjempesliten, men hun er en aktiv liten krabat :)

Skrevet

Vi kan sikkert bli med etterhvert når Leja blir større. Chessea er også veldog glad i lange turer, så jeg og Caroline kan jo ha valper i sekken! hehe

Jeg er bare hjemme i helger, da. Så søndager kan det hende jeg kan være med :)

  • Like 1
Skrevet

Så bra! Skal vi prøve å få til noe på Torsdag? Torsdag (og fredag) er jeg trolig hjemme hele dagen, så har mulighet når som helst.

Dvs, Dakota har løpetid nå, så tar bare med Montana i første omgang. :P

Skrevet

Så bra! Skal vi prøve å få til noe på Torsdag? Torsdag (og fredag) er jeg trolig hjemme hele dagen, så har mulighet når som helst.

Dvs, Dakota har løpetid nå, så tar bare med Montana i første omgang. :P

Jeg jobber hele torsdag (og har skole før det), men fredag passer bedre! :)

Skrevet

Jeg blir gjerne også med.? :ahappy:

Fredag passer best for meg også, fra 12-13 og utover, men torsdag ettermiddag (17-18 tida) kan også gå - men da er det jo omtrent mørkt allerede :\

  • Like 1
Skrevet

Det er lys langs den skogstien (tror det muligens blir brukt som skiløype om vinteren?), men over jordet er det jo ikke lys. Og hvis vi har lyst til å ta en tur igjennom skogen til det vannet så er det heller ikke lys. Men jeg tar med hodelykt, har to stk hvis det skulle behøvs. :)

For meg så passer alt etter 12 på fredagen, så da er det opp til dere hva dere ønsker å prøve på. Tror nok turen tar ca 45 min, beregn minst 1 time hvis vi skal opp til vannet. Ved vannet er det flott å slippe hund også, er ganske øde der og har kun truffet på ett menneske der før om sommeren som lot fuglehundene sine bade der.

Skrevet

Jeg drøyer nok litt lenger med å bli med, siden jeg skal jobbe på fredag :) Men vi er med ved en senere anledning vi altså.

Skrevet

Kjører du, eller går du? Hvis du går, så kan vi jo møtes ved Hageland, det er rett ved siden av Triaden. Hvis du kjører, så kjører du bare inn veien som fortsetter videre forbi Hageland, og innerst i den veien bor vi. Stien til skogen starter liksom i enden av den veien. Det finnes nok andre måter å komme seg til den skogsstien på, men det er den eneste jeg kjenner til. :P

Skrevet

Kjører du, eller går du? Hvis du går, så kan vi jo møtes ved Hageland, det er rett ved siden av Triaden. Hvis du kjører, så kjører du bare inn veien som fortsetter videre forbi Hageland, og innerst i den veien bor vi. Stien til skogen starter liksom i enden av den veien. Det finnes nok andre måter å komme seg til den skogsstien på, men det er den eneste jeg kjenner til. :P

Jeg går :) Hageland høres bra ut. Marjea kommer du også? :D Greit vi møtes 16.30?

Skrevet

Hyggelig! :D Da passer jeg på å være utenfor Hageland 16.30, så får dere bare se etter meg. :)

  • Like 2
Skrevet

Ok, jeg tar med min egen jeg, så kan jeg ha sekken på magen. Hjelper jo litt ihvertfall :D Tungt å bære 11 kg i lengden.

Jeg har ikke sekk i det hele tatt, når jeg tenker meg om.. Bortsett fra en 65-liters, men valpen din er kanskje ikke såå stor? :rolleyes2:

Spørs om hun drukner litt i den ja :D

Skrevet

Det var veldig trivelig i går, så dette håper jeg vi kan gjenta! :) I og med at det snør ganske greit i dag så vet jeg ikke hvor velkommen vi er i skiløypa lenger, men det er jo masse skog her overalt så vi kunne kanskje prøvd skogsturen neste gang?

Skrevet

Nei, kanskje greit å ikke terge på seg skiløperne noe mer enn nødvendig :P Men vi er absolutt med på flere turer, det gikk jo kjempefint! Men hvordan var det med deg igjen Caroline, det er bare i helgene du kan på dagtid? Jeg jobber førstkommende helg (og sover da heeele dagen;p) men vanligvis passer helger fint!

Og sånn ellers så er ingen uker like for meg, så bare sleng ut forslag - så sjekker jeg turnusen :)

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...