Gå til innhold
Hundesonen.no

Lyssterkt objektiv til å ta bilder inne


Heidihj
 Share

Recommended Posts

Jeg lurer på å kjøpe ett lyssterkt objektiv som jeg kan bruke inne og inne i utstillingshaller f.eks. Nå er det sånn at jeg dropper å ta med kameraet fordi jeg ikke får gode blder med mine objektiver.

Er det noen som har noen forslag? Har jo sett at dere soniser får bra bilder inne og dere!

Prisen bør heller ikke være altfor stiv. Kameraet jeg har er Canon 40D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Selv kjørte jeg billigvarianten med

Canon 50 mm F1.8 II

kostet bare 900 kr og fungerte greit

men etter å ha prøvd litt forskjellig kunne jeg per i dag heller tenkt meg

Canon 50 mm F1.4 USM

som er litt mer lyssterkt og føles bedre.

Sånn egentlig har jeg mest lyst på

Canon EF 50mm f/1.2 L

men den er aaalt for dyr til mitt bruk

min neste lyssterke linse jeg skal kjøpe er

Canon EF 85mm f/1.8 USM

Der kommer jeg litt tettere hundene og jeg har bedre erfaring med skarphet på de bildene tatt med denne linsen, så da ofrer jeg litt lyssterkhet for det, det sto mellom den og den 50mm med f1.4 som var nevn lengre oppe.

Så der var mine personlige preferanser i lyssterkt objektiv

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Selv kjørte jeg billigvarianten med

Canon 50 mm F1.8 II

kostet bare 900 kr og fungerte greit

men etter å ha prøvd litt forskjellig kunne jeg per i dag heller tenkt meg

Canon 50 mm F1.4 USM

som er litt mer lyssterkt og føles bedre.

Sånn egentlig har jeg mest lyst på

Canon EF 50mm f/1.2 L

men den er aaalt for dyr til mitt bruk

min neste lyssterke linse jeg skal kjøpe er

Canon EF 85mm f/1.8 USM

Der kommer jeg litt tettere hundene og jeg har bedre erfaring med skarphet på de bildene tatt med denne linsen, så da ofrer jeg litt lyssterkhet for det, det sto mellom den og den 50mm med f1.4 som var nevn lengre oppe.

Så der var mine personlige preferanser i lyssterkt objektiv

Jeg har canon 50 mm fast for 900 kr, men syns bildene ofte blir veldig uskarpe, også vil jeg gjerne ha muligheten til å komme litt nærmere. Men 50 fast er ikke et dårlig alternativ altså!

1. Hva er smertegrensen med tanke på pengebruk?

2. Hvor lang avstand sånn ca. blir det til det gjennomsnittlige motivet?

3. Har du ekstern blits?

Ehm. Veldig vanskelig å si. Smertegrensen er egentlig på 3000, men kan gå litt opp om det skal være noe som jeg veldig gjerne vil ha.

Tja, det varierer fra 2 m til 10 m ca :) Er det jeg syns er vrient med 50 fast, en må stå litt unna for å få motivet. Speseilt slitsomt inne i hus med lite plass..

Ja, jeg har ekstern blits :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har Sigma 17-70mm F2.8-4 Macro HSM OS

Koster rundt 3-3500kr på fotovideo.no

Jeg er veldig fornøyd. Har også 50mm f1,8 og 85mm, men bruker som regel Sigma

Bilde fra D4A

dirk.jpg?w=1024&h=721

Trodde jeg hadde noen bilder fra Leto i februar, men de finner jeg ikke igjen.

Jeg synes tidvis det er upraktisk med fast optikk, men det er kanskje en vanesak.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...