Gå til innhold
Hundesonen.no

hvordan er svante frisk?


Bazenji maniac
 Share

Recommended Posts

Han spiser sikkert sunt, går til tannleggen årlig og trener regelmessig? Eventuelt bare gode gener. Hvem vet, slikt er vanskelig å svare på. Men en ting er sikkert, Svante er frisk som en fisk, det skal han ha!

One coffee too much - too late? :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han er en trivelig mann som virker litt småsjenert og alvorlig, men er fin med hunder og eiere. Han dømmer min rase veldig bra ut fra hva jeg liker, han har satt opp kompakte og typete hunder. Men min rase er ikke basenji, så da vet jeg ikke hvor mye lurere du ble av det, i grunnen?

Har du sjekket Hunddata? Har du googlet navnet hans + basenji for å se om noe kommer opp?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han spiser sikkert sunt, går til tannlegen årlig og trener regelmessig? Eventuelt bare gode gener. Hvem vet, slikt er vanskelig å svare på. Men en ting er sikkert, Svante er frisk som en fisk, det skal han ha!

Godt det er flere som tenkte sånn. Nå har jeg sett tråden tre ganger og stussa like mye over overskriften hver gang.. :P

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han er en trivelig mann som virker litt småsjenert og alvorlig, men er fin med hunder og eiere. Han dømmer min rase veldig bra ut fra hva jeg liker, han har satt opp kompakte og typete hunder. Men min rase er ikke basenji, så da vet jeg ikke hvor mye lurere du ble av det, i grunnen?

Har du sjekket Hunddata? Har du googlet navnet hans + basenji for å se om noe kommer opp?

Han dømmer ikke Basenji nå, jeg ble spurt om jeg kunne legge ut spørsmålet her.. :P

Vi skal dømmes av ei finsk dame, som ikke har dømt basenji noe særlig, men hun har satt opp basenji i gruppa flere ganger, så vi skal..

Lille frø står for championatet og Zahir er 15 måneder og 2dager gammel, så han kan få Cacib :hyper:

Unskylder for at det hele ble litt teit skrevet, er sånn det går når jeg skal gjøre to ting på en gang, nemlig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...