Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

DS har jo endel lyd da? Jeg kjenner ikke så godt til rasen, men jeg kjenner tre individer som er uhelbredelige gneldremaskiner. Vet en ikke skal dømme en hel rase pga. det altså, men synes nå det er tendensen når en møter DS, at de bjeffer på det meste. Det er sikkert og en treningssak, men jeg vil iallefall ikke kalle det en stillegående rase...

Skrevet

Det er veldig varierende hvor mye lyd det er i en DS, selv har jeg en av hver. Jeg regner med at også Smula blir mer stille etterhvert, da det kun er i noen tilfeller hun bjeffer ute på tur lenger. Freya bjeffer ikke ute med mindre noen kommer uforvarende på oss.

Inne bjeffer de når det kommer folk, ellers ikke. Når jeg fikk Freya bodde jeg midt i ei blokk i en leilighet, og da sa hun sjeldent noe. Da var hun vant til lyder og reagerte ikke på dem. Nå bor vi i en stille ende av en veistump, og da varsler de når det kommer folk inn i gården. Det var jo jobben deres fra gammelt av, så det må man regne med til en viss grad. Men de er ganske så trenbare, så selv om man har en varsler så kan det forbedres i stor grad.

Smula varsler hjemme bare om Freya starter, hun er aldri den som setter igang. Men når de først setter igang er hun den med kraftigst varsling.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...