Gå til innhold
Hundesonen.no

Julekalender 22. desember


Julenissen

Recommended Posts

Hva er The Challenge?

Svar sendes på PM til nissefar innen midnatt 22. desember.

funny-dog-pictures-shower-wastin.jpg

Svar 20. desember: Hundene begynte å sikle fordi de visste det ville komme mat.

Svar 21. desember:

1. basenji

2. grand danois

3. norsk lundehund

4. kerry blue terrier

5. islandsk fårehund

6. tosa

7. breton

8. belgisk fårehund, laekenois

9. haldenstøver

10. malteser

11. dalmatiner

12. st. bernardshund

13. clumber spaniel

14. polsk mynde

15. staffordshire bull terrier

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nr. 8 kunne jo likeså godt vært Storpuddel, da? I og med at Storpuddelen regnes som den opprinnelige Puddelvarianten, og har 3 andre størrelser/varianter som går under samme rase, og er krøllete.

Men da fikk jeg hele nr 4, 8 og 15 feil, at jeg kunne ta feil på den siste som jeg trodde var så enkel når jeg skrev Jack russell terrier. :lol:

Noen som klarte alle rett?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

HALLOOOOOOOOO, hvor blir det av dagens kalender??? Jeg skal reise etter jobb, og er ikke sikker på om jeg rekker å svare før midnatt. Så herved legges inn protest på sen posting av kalender, og jeg forrlanger at mitt svar blir godtatt om det eventuelt må postes etter midnatt i kveld! *basta bom*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal telle opp lodd osv så fort jeg får satt meg ned og har ork til det (kjempefristende i jula :whistle: ), deretter må vi bare høre tilbake fra Espen hvor mange premier det blir, og så kan vi publisere hvem som vant hva :) Har litt tid de neste dagene så jeg får bare manne meg opp.

Moderator IW.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
    • Enig med siste her, lildog har jeg prøvd og den var helt ubrukelig. Jeg er veldig fornøyd med tracktive, har den på begge hundene og katten. Kan være litt treig til å finne posisjon noen ganger, men uansett raskere enn både lildog og mitt spor som jeg også har prøvd. 
    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
    • Jeg har begynt å se etter sydendestinasjoner pga helsa, og tenker at hvis jeg blir ufør så blir det å tilbringe vintrene der nede. Jeg vil ha noe veldig rolig, ei hytte ved et stille fjellvann med bare en dagligvarebutikk i nærheten hadde funka, liksom, men jeg sliter litt med å orientere meg. Er det noen som har forslag til feriedestinasjoner for ei litt pysete dame med to mellomstore (alaskan husky og storpuddel) hunder? 🙈 Pris har en del å si, jeg vil helst ikke blakke meg 🙈
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...