Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpesosialisering i Akershus


Ballong
 Share

Recommended Posts

  • Svar 70
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Finner ut et sted som passer for alle! Morsomt at så mange ønsker å være med da, da blir det ekstra morsomt.

Min liker store hunder (har i allefall likt de han har møtt), så ikke noe problem.. Den eneste hunden han har vært redd for var en Shetland sheepdog, hehe, så fint hvis noen sånne kan være med og gjø

Så flott! Da er vi to stk i allefall, hehe! Får avtale tidspunkt og sånn etterhvert, håper flere hopper på og blir med på treff!

Hmm, si det! Kanskje et sted de kan få løpe litt løse? Det er jo en del skog her i Lørenskog, men er jo en del folk i lysløypene. Er en liten skog ved meg det aldri er folk, men den er ikke stor, så da blir det jo mest at de får løpe og leke uten mye gåing. Vet ikke om dere vet om noen fine steder evt? Jeg vil helst fra 13.00 :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

13 er fint for meg og :) men sted er verre.. Hm. Litt usikker på om jeg har tilgang til bil, så greit om det ikke er veldig langt å gå fra Hanaborg :P Skall jeg ha med Chessea hvis hun er hjemme? Eller bare mini? Chessea er i alle fall snill og ukomplisert :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bor på skårer, 411 stopper rett ved skogen(skåreråsen heter stoppestedet). Evt kan du ta 363(går fra Lørenskog stasjon ihvertfall) og gå av på rolvsrud. Ca 5 minutter å gå derifra og opp en bakke. Er det noen steder ved Haneborg da? Jeg har heller ikke bil, så avhengig av buss :-) Hvis der vil søke opp noen adresse, så bor jeg i skårerlia 16, 1473 Lørenskog. Det er mulig å parkere ved Skårer Kirke, mener det er 4 timers gratis parkering, ellers har vi en parkeringsplass som vi ikke bruker. Maria: Bare å ta med Chessea for min del! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Supert da ses vi 15.00! Skal vi bare ta det ved skogen ved meg da? ;) Kan prøve å forklare!

kart.jpg

Okey, skogen ligger mellom Metro kjøpesenter, og triaden storsenter. Dere kjører mot skårer hele veien. Når dere kommer til en stoooor rundkjøring kjører dere fortsatt mot skårer, og følger veien rett frem, da kjører dere strekningen mot triaden kjøpesenter, men ca halveis er det skiltet til venstre ''Skårer, skårer kirke, Åsen skole eller lig'' ta av her. Da er det en bakke, og når dere er på toppen av bakken er det en vei til venstre og en til høyre. Dere kan parkere til høyere, det er skiltet til ''Skårer kirke'', jeg kan møte dere der, så kan vi gå samlet inn til skogen. Man kan kjøre fra triaden og mot metrosenteret også, så da blir det altså motsatt vei :D Bare følg skiltene jeg nevnte, så finner dere nok frem! :jump:

Hvis dere har GPS så er adressa til Skårer Kirke: Løkenåsveien 35, 1473 Lørenskog.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...